Portal informacyjno-historyczny

Doskonały przykład hipokryzji UE. Polskę piętnuje za brak demokracji, a przymyka oczy na masowe protesty w tym kraju (wideo/foto)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Wszyscy doskonale pamiętamy emocjonalne wypowiedzi europejskich polityków oskarżających Polskę o łamanie praworządności. Tymczasem masowe protesty, które miały miejsce w Rumunii, nie zwróciły uwagi Komisji Europejskiej. – Nie komentujemy wewnętrznej sytuacji w Rumunii – stwierdził wprost rzecznik KE Christian Spahr.

W Rumunii doszło do protestów przeciwko korupcji i niskim płacom. Agencja Reutera podawała, że brało w nich udział 100 tys. osób. Specjalnie przyjechały na nie osoby osoby mieszkające za granicą, którzy wyrazili swój sprzeciw wobec konieczności imigracji z kraju z powodu złych warunków ekonomicznych. Doszło do zamieszek, a policja sięgnęła po gaz łzawiący i armatki wodne. Rząd oskarżył protestujących o prowokacje. W stronę funkcjonariuszy poleciały kamienie, butelki i świece dymne. Miało dojść do pobicia przez policję operatora kamery stacji telewizyjnej.

Tymczasem pytany o tę sprawę Spahr stwierdził, że Komisja Europejska nie komentuje wewnętrznej sytuacji w Rumunii. Podkreślił enigmatycznie, że ważne jest, by dziennikarze wykonywali swoje obowiązki bez przeszkód.

Zdzisław Krasnodębski zwrócił uwagę, że niektóre postulaty protestujących nie pozwalają zabrać głosu KE. Wspomniał, że liczba Rumunów, którzy opuścili kraj, co stanowi porażkę UE. Masowy wyjazd młodych ludzi spowodował w wielu krajach Europy zapaść demograficzną i deindustrializację.

Inną sprawą jest brak reakcji władz na same protesty. Europa nie reagowała na wydarzenia w Katalonii, podobnie w Rumunii KE nie zajęła stanowiska.

nagle okazało się, że nie obowiązują prawa człowieka, wolność zgromadzeń czy inne szczytne wartości europejskie

– podkreślił Krasnodębski, zwracając uwagę, że wszystkie decyzje w podobnych kwestiach podejmowane są arbitralnie w oparciu o interesy polityczne. Co ciekawe, dyskusję o Rumunii zablokowali Socjaliści i Demokraci oraz posłowie Europejskiej Partii Ludowej. Tak się składa, że w Rumunii rządzi obecnie lewica.

(1980)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę