Portal informacyjno-historyczny

źródło: Wikipedia / EU2016 NL

Nieoczekiwany zwrot w sprawie ukarania Polski przez KE. Powód: kłótnia Junckera z Timmermansem. Spierają się o… nasz kraj

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Komisja Europejska nie mówi jednym jednym głosem w sprawie Polski. Powód? Nieporozumienie między wiceszefem KE Fransem Timmermansem a jej szefem Jean-Claudem Junckerem. To próba sił obydwu polityków. Kością niezgody jest stosunek do Polski.

O sprawie pisze Katarzyna Szymańska-Borginon, korespondentka RMF FM z Brukseli. Timmermans żąda od Warszawy ustępstw i uważa polskie stanowisko za niewystarczające, z kolei Juncker marzy, aby polską sprawę zamknąć, bo zbliżają się wybory.

na tym tle doszło do poważnego sporu między gabinetami Junckera i Timmermansa

– napisała.

Timmermans obstaje przy swoim. Daleki jest od zgody na ustępstwa wobec Polski

– podkreśla jeden z urzędników KE. Timmermans ma w ten sposób walczyć o stanowisko komisarza w przyszłym rozdaniu, a sprawa Polski jest dla niego ważna, dlatego usztywnił stanowisko. Z postawy wobec naszego kraju będzie rozliczany przez popierających go europejskich socjalistów.

Postawa nieprzejednanego obrońcy wartości europejskich i praworządności bardzo mu w tym momencie pasuje do realizacji swoich ambicji politycznych

– podsumowuje korespondentka. Timmermansa nie przekonuje stanowisko szefa polskiego MSZ Jacka Czaputowicza, który zasugerował, że Polska jest gotowa na ustępstwa, ale czeka na gest ze strony Komisji. Z kolei Timmermans jest przekonany, że to nasz kraj musi wykonać pierwszy krok.

Spotkanie unijnych komisarzy, kiedy będą rozpatrywać kwestię uruchomionego wobec Polski pkt. 7, zapowiada się więc na bardzo burzliwe i gorące

– cytuje Szymańska-Borginon jednego ze swoich rozmówców w KE.

źródło: RMF FM

(3666)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę