Co na to obrońcy demokracji? Sąd po latach uniewinnia chłopaka, który siedział 2 miesiące w areszcie po pamiętnych wydarzeniach na Marszu Niepodległości

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

7 grudnia warszawski sąd uniewinnił 26-letniego Kamila Z. z Radomska, oskarżonego o dokonanie podpalenia w trakcie Marszu Niepodległości w 2013 r. dwóch śmietników oraz altanki śmietnikowej – informuje TVP Info. Oskarżony spędził 2 miesiące w areszcie.

Podejrzewano go również o podpalenie budki pod Ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie, ale wątek umorzony został w 2014 r., zaraz po wypuszczeniu Kamila Z. z aresztu śledczego, gdzie przebywał przez okres dwóch miesięcy.

– Mamy do czynienia ze sprawą, gdzie jedynymi dowodami oskarżenia były zeznania dwóch policjantów z Centralnego Biura Śledczego, którzy zeznali, że rozpoznali w tłumie Kamila Z., twierdząc jednocześnie, że miał na sobie kominiarkę

– mówił TVP Info obrońca Kamila Z., mecenas Tomasz Mielke. Mimo że był zmrok policjanci odtworzyli cechy szczególne Kamila Z. , takie jak „mocno zarysowane brwi, opadające powieki i lekko skośne oczy”.

Prokuratura chciała 5 miesięcy bezwzględnego więzienia. Wyrok nie jest prawomocny, nie wiadomo, czy prokuratura będzie wnosić apelację.

Zgodnie z taśmami zarejestrowanymi w restauracji „Sowa i Przyjaciele” odpowiedzialność za podpalenie budki ponosi ówczesny minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

Paweł Wojtunik: Widzisz, ale facet nauczył ich, że on dzwoni i on im rozkazuje. I tak samo poszli, spalili budkę pod ambasadą, bo minister osobiście wymyślił taką… wiesz z takiego…

Elżbieta Bieńkowska: Taką koncepcję, tak, tak.

– tak rozmawiali czołowi przedstawiciele poprzedniej władzy.

Dziennikarz Cezary Gmyz komentował:

Dwa miesiące przesiedział w areszcie. Czas poszukać prawdziwego sprawcę tej prowokacji

(2053)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.