,,Chłopaki nie wytrzymali i spuścili lańsko”. Romowie napadli na kobietę, ale to ona została…. oskarżona o rasizm. Mówi o skandalicznej postawie policji, która bała się interweniować [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Pod koniec lipca w Puławach doszło do awantury między Polakami a Romami. Właśnie pojawił się materiał wideo, który pozwala ustalić, co naprawdę się wydarzyło.

Romowie zaatakowali samochód, w którym mieli siedzieć, jaki sami ich określili, prowokatorzy. Polacy mieli zachowywać się agresywnie wobec nich – stąd atak.

Zachowywali się wulgarnie, zaczęli nas obrażać, więc pogoniliśmy ich. Nie damy sobie w kaszę dmuchać. Nie możemy, bo inaczej weszliby nam tutaj na głowę

– wyjaśniali na łamach ,,Dziennika Wschodniego”, oskarżając Polaków o rasizm. ,,Romski odpór” jednak dotknął nie tylko mężczyzn w samochodzie, ale również osoby postronne. Kobiety były przerażone. Pani Bożena relacjonuje:

Wyleciało ze 30 takich dzików, bo inaczej ich nie nazwę, walili czymś w samochód, dobrze to słyszałam

Na miejsce skierowano cztery radiowozy, a także straż miejską.

Ofiarą padła… kobieta, która przyjechała do mechanika. Cyganie kopali i uderzali w jej samochód, w końcu mieli zaatakować także ją. Ale to ona została zatrzymana, a Romowie zdążyli uciec do okolicznego bloku.

zatrzymaliśmy tę kobietę z powodu doniesienia złożonego o publiczne znieważenie na tle etnicznym lub rasowym. Chodzi o paragraf 257 kodeksu karnego

– poinformowała puławska policja.

Dariusz Nadolski postanowił porozmawiać z obydwiema stronami (materiał poniżej). Romowie wcale nie zaprzeczają, że zaatakowali. Uważają, że byli obrażani, więc ,,chłopaki nie wytrzymali i spuścili lańsko. My się broniliśmy”. Z kolei pokrzywdzona kobieta utrzymuje, że policja celowo nie interweniowała, bojąc się reakcji Cyganów.

(10805)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.