Były opozycjonista oburzony bojkotem Opola. ,,Rodowicz śpiewała w Opolu tuż po śmiertelnym pobiciu Przemyka, a Kombi grał Słodkiego Miłego Życia po tym, jak SB zamordowało Popiełuszkę”

w Polska Ludowa/Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Obecnie media donoszą o kolejnych rezygnacjach z występu w Opolu. Tymczasem jak przypominają opozycjoniści z czasów PRL obrażeni artyści nie mieli w sobie wystarczającej determinacji, by tak samo postępować, kiedy w Polsce władza, organizująca festiwal, posuwała się do mordów politycznych.

Adam Borowski / fot. IPN

Adam Borowski, działacz opozycji demokratycznej w PRL, odznaczony w 2006 r. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, napisał:

Bardzo „cenię” szczególnie tych artystów jak np. Maryla Rodowicz, którzy śpiewali w 1983 roku w Opolu… a przypomnę, że było to tuż po śmiertelnym pobiciu Grzegorza Przemyka na komisariacie przy ul. Jezuickiej w Warszawie, który zmarł 14 maja 1983 roku.

Borowski wylicza:

Przed Grzesiem, od początku tegoż roku zostali zamordowani przez komunistyczne służby, m.in.: Jan Ziółkowski – współpracownik Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Czerwca 1956 roku, który zmarł 5 marca po pobiciu na V komendzie MO w Poznaniu, Józef Larysz – przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w ELWRO w Pszczynie, zmarły 7 marca po przesłuchaniu na komendzie MO, Ryszard Kowalski – przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w Hucie Katowice, którego ciało wyłowiono 31 marca, Bogusław Podborączyński – działacz NSZZ Solidarność z Nysy, zamordowany przez funkcjonariuszy MO, ciało wydobyto z rzeki 30 kwietnia.

Borowski kpi:

Maryli wtedy to nie przeszkadzało i w reżimowej telewizji zaśpiewała m.in. taką piosneczkę na czasie „Dentysta sadysta”

Rodowicz jest zresztą tylko przykładem:

W listopadzie 1984 komando zabójców z SB porwało i zamordowało ks. Jerzego Popiełuszkę, a w Opolu Anno Domini 1985, zespół Kombi śpiewał piosenkę „Słodkiego miłego życia”…

Borowski nie ukrywa, co sądzi o takim bojkocie obecnie:

A teraz ci wielcy artyści bojkotują festiwal organizowany przez „reżimową” telewizję – hipokryci… Komentarz o tych artystach sam ocenzuruję, by nie gorszyć [—]

W podobnym tonie wypowiadają się internauci:

Maryla Rodowicz – Niech żyje bal (1985)

Tu pogrzeb bestialsko zamordowano Przemyka:

(20352)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.