Portal informacyjno-historyczny

Brytyjski dziennik atakuje Polskę i pisze o hańbie. Mocna odpowiedź: ,,A pamiętacie o tym? Hańbą, którą nosić będziecie do końca świata w waszych angielskich sercach, jest to, że…”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

,,Kiedy wpadniesz w dziurę, nie wzywaj buldożera” – poucza Polskę brytyjski ,,Guardian” Polskę po słowach Mateusza Morawieckiego. W redakcyjnym komentarzu czytamy, że należy rozróżnić kolaborację nielicznych Żydów a współpracę wielu Polaków, Ukraińców, Litwinów i innych wschodnich Europejczyków. Słowa premiera nazywa haniebnymi.

Żydzi kolaborowali, ,,dokonując rozpaczliwego wyboru miedzy złem a złem”. A pozostali, w tym Polacy? ,,Ich kolaboracja spowodowana była mieszaniną chciwości, żądzy krwi i entuzjastycznego antysemityzmu”. Zdaniem redakcji brytyjskiego dziennika Polacy są odpowiedzialni za śmierć co najmniej 200 tysięcy Żydów – dziennik powołuje się na opinię prof. Jana Grabowskiego (to wymyślona liczba, o czym pisaliśmy TUTAJ).

Sławomir Jastrzębowski na łamach ,,Super Expressu” podsumował doniesienia brytyjskiej gazety. Krytykuje usiłowania ,,Guardiana”, aby ze słów premiera uczynić coś haniebnego, a na koniec kieruje kilka słów pod adresem Brytyjczyków:

A teraz trochę o hańbie, o której powinni usłyszeć Anglicy z „Guardiana”. Hańbą, którą nosić będziecie do końca świata w waszych angielskich sercach, jest to, że zdradziliście Polskę w 1939 r. Hańbą jest to, że kiedy polscy lotnicy walczyli o waszą wolność i oddawali za was życie, wy kazaliście im w 1945 r. zapłacić za to polskim złotem. Wystawiliście rachunek na ponad 107 mln funtów. Zapomnieliście o tej hańbie? A o tej, że wepchnęliście Polskę w Jałcie w roku 1945 w ręce ZSRR, pamiętacie? A o tym, że zakazaliście brać udziału polskim żołnierzom w defiladzie zwycięstwa w Londynie, chociaż walczyli za was na śmierć i życie, też nie pamiętacie? Jeżeli chodzi o hańbę, kochani Anglicy, historia zaleca wam milczenie.

(70443)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

8 komentarzy

 1. Jest takie przysłowie CO BYŁO A NIE JEST NIE PISZE SIĘ W REJESTR to polskie przysłowie.Jest jeszcze chińskie NIEWDZIĘCZNOŚĆ JEST NAJLEPSZYM DOWODEM NA TO,ŻE POTRZEBY ZOSTAŁY ZASPOKOJONE drodzy Anglicy.Przed wojną wpłynął do waszego portu taki statek na którym było ok tysiąca Żydów , uciekinierów z Niemiec.O ile mi wiadomo odmówiliście udzielenia azylu tym Żydom! Kiedy Rząd polski na uchodztwie monitował o zbombardowanie torów wiodących do Auchwitz, którymi to torami mknęły pociągi z całej Europy z Żydami przeznaczonymi na zagładę, nie zrobiliście tego, chociaż były w zasięgu waszego lotnictwa! Wy śmiecie mówić o naszej Hańbie?Żajmijcie się swoją.Nasi wojskowi walczący za was po wojnie musieli podejmować najniższe prace żeby się utrzymać, bo odmówiliście im emerytur.Hańba wam Anglicy!

 2. A hańbą nie jest dla anglików wymordowanie setek tysięcy Indian amerykańskich, Aborygenów czy wymordowanie milionów w Afryce ,Indii ? Hitler i Stalin razem wzięci to są szczeniaczki przy tak zwanym imperium brytyjskim .

 3. jest to, że zdradziliście Polskę w 1939 r. Hańbą jest to, że kiedy polscy lotnicy walczyli o waszą wolność i oddawali za was życie, wy kazaliście im w 1945 r. zapłacić za to polskim złotem. Wystawiliście rachunek na ponad 107 mln funtów. Zapomnieliście o tej hańbie? A o tej, że wepchnęliście Polskę w Jałcie w roku 1945 w ręce ZSRR, pamiętacie? A o tym, że zakazaliście brać . WY… SZPENIE OD PODBOJÓW KOLONIALNYCH /IMPERIUM GDZIE SŁOŃCE NIE ZACHODZI/…ZAMKNIJCIE SWOJE WREDNE ANGIELSKIE RYJE.!!..CO ZA UMOWĘ PODPISALIŚCIE Z FRANCUZAMI W ABERVILLE ?! ŻE NIE POMOŻECIE POLSCE.!!..CO POWIEDZIAŁ TEN WASZ WIEPRZ CHURCHILL KILKA LAT /SIC!!!/ PRZED ii ŚWIATOWĄ…TA WOJNA BEDZIE NASZĄ …ANGIELSKĄ WOJNĄ..!!!! PS SZKODA , ŻE LUFTWAFFE NIE ZROBIŁA KUPY GRUZU Z WASZEGO LONDYNU..! A WTEDY PRZYSZŁO BY DO WASZYCH TĘPYCH ŁBÓW..,ŻE PACTA SUNT SERVANDA !!!

 4. Tekst piękny tylko szkoda, że nie przeczyta go żaden Brytyjczyk.
  Wypadało by wykupić stronę w „The Guardian” i to opublikować jako odpowiedz.
  Ludzie „zachodu”nie znają historii a poznają ją właśnie z takich nieprawdziwych artykułów,
  zamiast wydawać miliony złotych na żydowskie cmentarze i muzea w Polsce, ten żałosny rząd powinien zacząć edukację w zagranicznych pismach, zatrudnić wielkich reżyserów i zekranizować parę wielkich prawd o II wojnie światowej.
  Zamiast tego będą oglądać „Malowanego Ptaka” która to historia jest wierutną bzdurą i podzięką żydka, za uratowanie życia jego rodzinie…

 5. W świetnej odpowiedzi pana Sławomira Jastrzębowskiego nie ma stwierdzenia o zasadniczym znaczeniu – po słowach „zdradziliście Polskę w 1939 r.” brakuje słów: „i zamiast pomóc w zdławieniu lokalnego incydentu, do czego się zobowiązaliście, doprowadziliście do rozpętania II Wojny Światowej i Holokaustu”

  Ciekawe czy Guardian zamieściłby tę odpowiedź? Pewno nie. A jako reklamę? Warto byłoby zrobić na to „zrzutkę”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę