Bestialstwo duńskiej policji. Znamy szczegóły pobicia polskiego kibica. Polityk zapowiada: będzie dyplomatyczna interwencja [FOTO/WIDEO +18]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Podczas meczu Polska – Dania doszło do brutalnego pobicia polskiego kibica przez duńską policję. Zwraca uwagę na brutalność, z jaką potraktowano fana. Europoseł PiS, Ryszard Czarnecki, zapowiada interwencję.

Już przed meczem atmosfera była napięta z powodu decyzji miejscowego związku piłki nożnej, który odmówił wpuszczenia części polskich fanów na stadion. Jednak to, co wydarzyło się później, nie mieści się w głowie. Polak został pobity w bestialski sposób. Duńczyk kilka razy uderza Polaka pałką w głowę. Mężczyzna trafił do szpitala.

Jak informują Sportowe Fakty:

Według relacji świadka zdarzenia i autora filmu, kibic został przewieziony do więzienia Vestre Faengsel. W niedzielę odbył się jego proces. Został oskarżony o napaść na policjanta i skazany na 26 dni aresztu. Po tym terminie odbędzie się właściwa rozprawa.

Europoseł Ryszard Czarnecki obiecuje, że dojdzie do interwencji dyplomatycznej.

Lukas Bunker Müller pisał na Facebooku:

Wiele osób zostało wczoraj zatrzymanych przed/podczas/po meczu oraz zwolnionych przed upływem 24h, lecz najczęściej kończyło się to kolegium lub karą za zakłócanie porządku tudzież utrudnianie czynności funkcjonariuszom policji. Niestety nie w tym przypadku. Na załączonym materiale wideo widać jak policja ewidentnie przekraczała swoje uprawnienia bijąc po głowie obezwładnionego i leżącego już na ziemi kibica. W związku z zajściem – szukamy informacji proceduralnych lub pomocy prawnej dla zatrzymanych podczas wczorajszego meczu. Jesteśmy w posiadaniu tego oraz wielu innych filmów z tego zajścia oraz naocznych świadków zdarzenia pod wejściem na sektor D3.

Wiadomo, że pobity kibic jest fanem Lechii Gdańsk, pochodzi z Sopotu.

Inni kibice mówią, że nie przyjechał na żadną ustawkę. Jak relacjonują, został wyłowiony ze względu na posturę, bo jest dość postawny. Pan Kamil, który przyjechał na mec z Francji mówił:

Na pewno wyrwali go z tłumu, widziałem jak go okrążyli i tam go bili. Pewnie zrobili to, by zasłonić akcję. We Francji byłem na wszystkich meczach reprezentacji i nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Pobity mężczyzna jest mocno pobity, ma sporo szwów. Na szczęście, wbrew informacjom na forach, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

źródło: własne / Twitter / Wolnosc24.pl / SportoweFakty.pl

(2663)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.