,,Klasyczna droga integracji”. Szokujące fakty, które wyszły na jaw po zatrzymaniu gwałcicieli Polki. Gazeta apeluje do ministerstwa: istnieje podejrzenie, że przestępcy próbują w ten sposób uniknąć surowej kary

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Policja zatrzymała sprawców gwałtu na Polce, do którego doszło w Rimini. To 17-latek z Nigerii, 20-latek z Konga ze statusem uchodźcy, bracia w wieku 15 i 16 lat – synowie imigrantów z Maroka.

Szefem bandy był Kongijczyk Guerlin Butungu, który nie okazuje żadnej skruchy – donoszą włoscy śledczy. Przebywał we Włoszech legalnie po tym, jak złożył wniosek o azyl (przypłynął z Afryki na Lampedusę w 2015 r.). Ośrodek dla uchodźców opuścił dwa miesiące temu. Porzucił legalne zatrudnienie i odrzucił propozycje pracy, które mu oferowano, ale zdjęcia na Facebooku wskazywały, że wyjątkowo dobrze mu się powodziło. Prawdopodobnie stworzył grupę przestępczą, która kradła komórki, portfele i biżuterię turystom. Składała się z imigrantów lub ich potomków. Włoskie media są zgodne: stanowi on dowód na klęskę programu integracji.

Trzej pozostali napastnicy byli niepełnoletni. Prokurator z trybunału dla nieletnich Silvia Marzocchi opisała ich jako wyjątkowo brutalnych sprawców „nikczemnych” aktów przemocy.

Pojawiły się również poważne zastrzeżenia co do wieku napastników. Zdjęcie Butungu sprawdzone w programie ustalającym wiek pokazuje, że ma ponad 30 lat. Dziennik Fakt interweniował w Ministerstwie Sprawiedliwości, by zweryfikować wiek wszystkich napastników. Powód? Jego zaniżenie może wpłynąć na obniżenie kary. Już wcześniej mieliśmy do czynienia z 12-letnią sierotą z Afganistanu, która okazywała się 21-letnim mężczyzną.

(24410)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.