Portal informacyjno-historyczny

Amerykańskie media: Tu rozpocznie się III wojna światowa

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

4 listopada w Aleppo trwa zawieszenie broni. Taką decyzję podjął prezydent Rosji Władimir Putin. Eksperci zastanawiają się, czy sygnał do ponownego ataku nie rozpocznie III wojny światowej. Choć zdaniem wielu, ta wybuchnie nieopodal Suwałk…

Amerykański International Business Times podkreśla, jak dużą rolę w możliwym konflikcie światowym odegra Przesmyk Suwalski. David Andelman z World Policy Journal na łamach CNN pisze, że III wojna światowa rozpocznie się właśnie tam. To krytyczny punkt na granicy Polski i Litwy. To newralgiczne miejsce ze względu na sąsiedztwo rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego i Białorusi.

Zdaniem Andelmana, starcie rozpocznie się od próby sił, gdzie stawką będą Republiki Bałtyckie. Wiceprezydent Joe Biden odwiedził Łotwę oraz spotkał się z prezydentami Łotwy, Estonii i Litwy, aby zapewnić te kraje, że mogą liczyć na ochronę ze strony Amerykanów. Andelman zastanawia się, czy Donald Trump – potencjalny nowy prezydent dotrzyma słowa, ale podkreśla, że ochrona tych krajów jest kluczowa dla polityki zagranicznej Amerykanów.

Amerykanie zauważają wzmożoną obecność Rosjan w regionie i ich próby naruszania przestrzeni powietrznej sąsiadów.

Z kolei specjalizujący się w tematyce stosunków międzynarodowych Jonathan Marshall przypuszcza raczej, że do początku III wojny światowej dojdzie na Morzu Południowochińskim bądź w Syrii.

źródło: International Business Times

(18174)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. NIECH AMERYKANIE NIE BAWIĄ SIĘ W PROROKÓW I ZAPROSZĄ WOJNĘ NA SWOJE TERYTORIUM, BO JA I MOJE DZIECI CHCEMY ŻYĆ W POKOJU I SPOKOJU DO KOŃCA NASZYCH DNI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę