,,60 tysięcy nazistów”. Amerykańska prasa atakuje Marsz Niepodległości. Polscy internauci odpowiadają, punktując hipokryzję

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Po brytyjskim ,,Independent”, który nazwał Marsz Niepodległości największym faszystowskim marszem na świecie, do gry włączyła się amerykańska gazeta ,,Wall Street Journal”. Oto słowa, które oburzyły polskich patriotów.

Dowiedzieli się oni, że maszerowali w sobotę, bo ,,walczą o czystą etnicznie Polskę, w której jest mniej Żydów i muzułmanów”.

Autorką tych słów jest Drew Hinshaw, której pomagała Natalia Ojewska. Z jej profilu na Golden Line dowiadujemy się, że to dziennikarska freelancerka, której teksty publikowała m.in. Al Jazeera, Middle East Eye, The Economist czy Euronews.

Ale to nie koniec. Co jeszcze było najważniejsze podczas Marszu.

Młodzi ludzie z racami, którzy krzyczą „ojczyzna”, niosąc transparenty o treści: „biała Europa”, „Europa będzie biała” i „czysta krew”. Niektórzy uczestniczy przybyli z innych państw – Słowacji, Hiszpanii czy Węgier, machając flagami z symbolami, których ich państwa używały w czasie wojennej kolaboracji z Niemcami

– czytamy. Nie zabrakło również głosów z kontrmanifestacji. Niejaki Jakub Skrzypek z transparentem ,,Jesteśmy polskimi Żydami” obwieścił:

Naprawdę jesteśmy w strachu.

Z kolei niezastąpiony Rafał Pankowski z ,,Nigdy Więcej” mówi o ,,wzroście poparcia dla ekstremalnego nacjonalizmu i ksenofobii wśród młodych ludzi”. Amerykanie dowiedzą się, że zwykli Polacy musieli 11 listopada omijać centrum miast, aby uniknąć agresji.

To nie koniec.

60 tysięcy nazistów maszerowało dzisiaj w Warszawie

– tak Marsz Niepodległości podsumował Jesse Lehrich, dziennikarz amerykańskiego tygodnika „Time” oraz były rzecznik Hillary Clinton ds. zagranicznych. Później dodał, że organizatorami byli spadkobiercy ruchu nazistowskiego z 1930 roku, który chciał się pozbyć Żydów z Polski na wiele lat przed Holokaustem.

Krakowski Ośrodek Myśli podsumował:

Czekamy na oburzenie zachodnich ,,mainstreamowych” mediów, gdy na lewicowych demonstracjach widać flagi z sierpem i młotem, podobizny Che itp. symbole odpowiedzialnego za śmierć dziesiątków milionów niewinnych ofiar komunizmu. Ale z tym „główny nurt” nie walczy.

Internauci przypominali:

źródło: własne / wPolityce.pl / Magna Polonia

(9607)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.