Portal informacyjno-historyczny

Zwolennicy KOD demonstrowali za przyjęciem uchodźców. Zostali zaatakowani petardami i jajkami [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Komitet Obrony Demokracji Małopolska przedstawił relację, zgodnie z którą uczestnicy manifestacji proimigracyjnej zostali zaatakowani. ,,Gazeta Krakowska” informuje, że w kierunku demonstrantów leciały petardy i jajka.

Manifestacja odbyła się w Oświęcimiu, a także w Nowym Sączu pod hasłem ,,Jezus też był uchodźcą”. Zdaniem zwolenników KOD-u ,,doszło do agresywnych i napastliwych zachowań ze strony obserwującego tłumu”.

KOD czyni analogię między obecnymi czasami a… miejscem, gdzie doszło do manifestacji, czyli Oświęcimiem ,,gdzie w czasie II wojny światowej w nazistowskim obozie zagłady wskutek skrajnie nacjonalistycznej i faszystowskiej ideologii, zginęło niemal półtora miliona ludzi”.

Jak relacjonują, ,,w trakcie odczytywania wiersza Warsan Shire, która opisuje okrucieństwa wojny w swoim kraju, kilkunastu młodych ludzi ubranych na czarno zaatakowało osoby uczestniczące w happeningu. W ludzi trzymających tablice z hasłami przeciw ksenofobii i rasizmowi zostały rzucone petardy hukowe i dymne oraz jajka. Jedno z nich uderzyło w tablicę. Na szczęście nikt nie został ranny”.

,,Gazeta Wyborcza” identyfikuje napastników jako kiboli i członków ONR. Nikogo nie zatrzymano. Policja wylegitymowała kilku uczestników kontrmanifestacji.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych informuje:

Choć o mało nie doszło do tragedii, policjanci nikogo nie zatrzymali. Nasz Ośrodek złoży w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

(9007)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę