Portal informacyjno-historyczny

Związek Gmin Żydowskich składa skargę na Henryka Zielińskiego Związek Gmin Żydowskich składa skargę na Henryka Zielińskiego / fot. screen Youtube

Związek Gmin Żydowskich w Polsce składa skargę. Poszło o tę wypowiedź księdza. Organizacji nie podoba się również zachowanie prowadzącego (wideo)

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Związek Gmin Żydowskich składa skargę na Henryka Zielińskiego: Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce skierował skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Powód? Wypowiedź ks. Henryka Zielińskiego w programie ,,Salon dziennikarski” emitowany w TVP Info.

Duchowny komentował 24 lutego kryzys na linii Polska – Izrael. Odniósł się szerzej do tej kwestii.

To zupełnie inny system wartości, inna koncepcja prawdy. Dla nas prawda oznacza zgodność tego, co mówię z faktami. Dla Żyda prawda oznacza zgodność tego, co on mówi z dobrem przez niego pojętym. Jeśli Żyd jest religijny, to prawda oznacza coś czego Bóg chce. Jeśli jest to Żyd niereligijny, to prawda jest czymś subiektywnym, albo prawdą będzie to, co będzie służyło interesom Izraela. Żydzi mają taki swój gatunek literacki – haggada – często te opowieści nie mają nic wspólnego z faktami. Jeśli my zwracamy na to uwagę, że to nieprawda, to mamy takie reakcje, jakie mamy

Na wypowiedź uwagę zwrócił też dziennik ,,Jerusalem Post”, a Związek Gmin złożył oficjalną skargę:

Twierdzenie, że Żydów cechuje kłamstwo w sposób oczywisty łamie art. 18 p. 1 Ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji (Dz.U.2017.0.1414 t.j. – Ustawa z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji z późniejszymi zmianami). Artykuł ten stanowi, że: Art. 18. 1. Audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość

– napisano. Zwrócno również uwagę na niewłaściwe zdaniem organizacji zachowanie prowadzącego.

Tak samo złamało ten artykuł zachowanie prowadzącego tę audycję Michała Karnowskiego, który nie odniósł się do słów ks. Zielińskiego

– podkreślono. Jednocześnie Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce wnosi ,,o ustosunkowanie się do słów ks. Zielińskiego oraz milczenia M. Karnowskiego, oraz o podjęcie działań, by uniemożliwić łamanie przez publiczne medium ustawy o KRRiTV dalsze obrażanie obywateli”.

Oto fragment programu

(3597)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

9 komentarzy

 1. Art,54 Konstytucji mówi 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
  2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

 2. A mówienie i pisanie o Jedwabnym na podstawie objawień Grossa nie wywołuje sprzeciwów u członków gmin żydowskich-to właśnie jest haggada

 3. Tu jest POLSKA i żaden żyd-zaprzaniec nie będzie mówił co nam POLAKOM wolno myśleć , mówić i robić. . .Prawda jest najważniejszą.
  BÓG. HONOR. OJCZYZNA.
  AMEN.

 4. Żydowska bezczelność i hipokryzja nie zna granic. I te sk….syny śmią wymuszać na nas usunięcie ustawy IPN z powodu rzekomej cenzury. Jak Żyd pomawiać Polaka, to dobrze. Jak Polak mówić prawdę o Żydzie, to źle i antysemityzm.

 5. A czy Związek Gmin Żydowskich nie może wyprowadzić się do Izraela, skoro w Polsce jest taki antyempiryzm ? Przecież mają „swój” kraj, o który tak zawsze zabiegali. Będą wreszcie u siebie.

 6. Zydzi to robia bo moga to robic i znajdzie to poklask u wielu polskojezycznych- moze ksiedza nie zawiesza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę