Szewach Weiss i reprywatyzacja Szewach Weiss i reprywatyzacja / fot. Youtube

Pomysł Szewacha Weissa, jak rozwiązać problem reprywatyzacji. ,,Mogliby tę rekompensatę wykorzystać, inwestując w Polsce”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Polska, będąc ofiarą Niemców […] nie może tego oddać. To jest oczywiste. Polska nie może zburzyć swojej gospodarki, to wywołałoby tylko wielką falę antysemityzmu. Ale jakoś to trzeba załatwić – powiedział prof. Szewach Weiss w rozmowie z ,,Dziennikiem Gazetą Prawną” w kwestii reprywatyzacji i wysuwanych roszczeń. Jaki pomysł ma były ambasador Izraela w Polsce?

nie wolno, by jedna krzywda została zrekompensowana inną krzywdą […] Wielu Polaków mieszka w mieszkaniach pożydowskich. I nie mówię tu o tych, którzy te mieszkania zrabowali, choć i takie przypadki były, ale o ogóle. Te mieszkania po wypędzeniu i zamordowaniu Żydów przejęli Niemcy, potem – i słusznie – polski rząd, a teraz mieszkają w nich Polacy, którzy je dostali albo kupili

– opisuje sytuację Weiss.

Kiedy byłem ambasadorem, miałem plan, by spadkobiercom, którzy jeszcze żyją, dać jakąś rekompensatę, może 20 proc. wartości. To i tak są wielkie sumy. Dlatego można by tym, którzy na to przystaną, oddawać to w obligacjach, które mogliby wykorzystać, inwestując w Polsce

podkreślił w rozmowie z Robertem Mazurkiem, zaznaczając, że jest przeciwko przekazywaniu wielkich sum organizacjom żydowskim z USA. Jego pomysł nie przeszedł: Weiss podkreśla, że nie został przyjęty, a on przestał być ambasadorem.

Tymczasem amerykańska Polonia nie lekceważy innego zagrożenia, czyli ustawy numer 447, przyjętej przez amerykański Senat, a która może zostać uchwalona także przez Izbę Reprezentantów.

stwarza ona dla Polski realne i groźne niebezpieczeństwo. Na jej podstawie sekretarz stanu USA zostałby zobowiązany, by we współpracy z żydowskimi organizacjami przemysłu holokaustu, dwukrotnie w ciągu roku składał Kongresowi sprawozdania o przebiegu realizacji żydowskich roszczeń majątkowych, a w przypadku stwierdzenia jakiejś opieszałości, kraje Europy Środkowej mogłyby być przez USA w rozmaity sposób dyscyplinowane

– powiedział Stanisław Michalkiewicz.

(4423)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

9 komentarzy

  1. A ja mam pomysł żeby się żydzi przestali wtrącać w nasze sprawy. Dlatego Polacy głosujcie na Polaków z rzetelnymi życiorysami ich ojców i dziadów.

  2. Roszczenia spadkobierców z tytułami prawnymi juz dawno zostały zaspokojone… Teraz rzecz jest o mienie bezspadkowe, przechodzące prawnie na całym świecie na skarb danego panstwa, a które w Polsce chcą bezpodstawnie zagarnąć organizacje w tym celu stworzone… Holocaust industry.

  3. Oddawać w obligacjach….i to znowu oni będą właścicielami całej Polski, nawet często bezprawnie. Ja bardzo Żydom dziękuję i nie chcę ich majątku w moim kraju.

  4. Najpierw zażądać całej góry,a jak ochłoną to powiedzieć ,że góra może zostać,ale będziemy mieć prawo pobierać opłaty za wejście na nią

  5. Co najwyżej mogą dostać….po mordzie. Za kogo to plemię żydowskie sie uważa. Myślą że mogą wszystkimi manipulować?

  6. Instrukcja jak zmusić nieświadomą ofiarę do zapłacenia gigantycznego haraczu, który ją zrujnuje: najpierw zarządać sumy tak absurdalnej, żeby nie było najmniejszej możliwości, żeby ofiara się na to zgodziła. Następnie poprzez ukrytego agenta wpływu udającego przyjaciela ofiary zejść do 20% pierwotnej sumy, na co ofiara będąca w szoku po pierwszej propozycji i następujących po niej atakach, a także dla świętego spokoju się zgodzi (bo „przecież już nie chcą wszystkiego, tylko 1/5, a spokój najważniejszy. No i na zbożny cel”). Stara i sprawdzona metoda sprzedaży. Tak się manipuluje i wyciąga kasę z naiwnych.

    Szewach Weiss to izraelski agent wpływu, który udaje przyjaciela Polski, a w rzeczywistości jest wewnętrznym wrogiem realizującym wyłącznie interesy obcego i wrogiego nam państwa – i tak go należy traktować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.