Portal informacyjno-historyczny

Złapał dwie znane polskie feministki na gorącym uczynku. Został… zaatakowany nożem [FOTO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Portal stopaborcji.pl poinformował, że w sobotę późnym wieczorem wolontariusz Fundacji Pro – Prawo do życia dokonał obywatelskiego zatrzymania dwóch kobiet usiłujących zniszczyć należący do Fundacji samochód, zaparkowany pod Szpitalem Orłowskiego w Warszawie. Jedna zaatakowała go nożem.

Dlaczego feministkom przeszkadzał samochód? Został umieszczony tam w ramach akcji ,,Szpitale bez aborterów Fundacja Pro – Prawo”. Jest on oklejony plakatami dotyczącymi aborcji dokonywanych w tej placówce.

Raz już doszło do zniszczenia samochodu – w zeszłym tygodniu wymalowano na nim sprayem feministyczne symbole oraz zdewastowano antyaborcyjne grafiki. Po usunięciu szkód podjęto próbę kolejnego zniszczenia auta.

Serwis relacjonuje:

Do auta podjechały na rowerach dwie kobiety i zaczęły wyszarpywać mocowania plakatów do plandeki. Na gorącym uczynku złapał je wolontariusz Fundacji. Po krótkiej wymianie zdań wywiązała się szarpanina, podczas której jedna z kobiet zaatakowała nożem wolontariusza Fundacji, który użył gazu łzawiącego i dokonał obywatelskiego zatrzymania obu kobiet. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja i przesłuchała uczestników zajścia.

Kim są kobiety? Są dobrze znane w środowisku feministycznym – to to Martyna R. i Natalia J. Stopaborcji.pl przypomina:

Martyna R. jest studentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członkiem proaborcyjnego stowarzyszenia Medical Students for Choice i działaczką Uniwersytetu Zaangażowanego.

Natalia J. to lekarka zatrudniona w Szpitalu Orłowskiego. Na temat zaparkowanego pod szpitalem samochodu Fundacji pisała na Facebooku: „przeszkadza mi to w ch**”. Publicznie lobbowała na rzecz upowszechnienia w Polsce dostępu do pigułki ellaOne. Występowała przed sejmową Komisją Zdrowia jako członek tzw. Koalicji Mam Prawo, którą wspiera m.in. Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton.

W poniedziałek Fundacja Pro-Prawo złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i będzie chciała wyjaśnić pierwszą sprawę.

źródło i fot.: StopAborcji.pl

(10762)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę