Tak nagrywano scenę topiącego się uchodźcy. W internecie wrze: czy dokonano tego na potrzeby mediów [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Czy to było przygotowanie do kolejnej dramatycznej relacji z wyprawy uchodźców przez Morze Śródziemne? Tak sugerują liczni internauci po tym, jak do sieci trafił klip, pokazujący ustawioną cenę topienia się czarnoskórego mężczyzny.

Nie jest znane źródło pochodzenia nagrania. Film został zamieszczony przez serwis InfoWars i opatrzony komentarzem Josepha Paula Watsona, który opisuje to, co dzieje się na filmie. Widzimy, jak scena jest kręcona przez białego mężczyznę (na końcu nagrania zwraca się do innych po angielsku z amerykańskim akcentem, mówiąc: ,,dobra robota, teraz zmieniamy łodzie”), a inny ,,uchodźca” uderza dłonią w wodę, żeby kadr był bardziej dramatyczny. ,,Topiący się” mężczyzna ma kamizelkę ratunkową, mimo to wznosi okrzyki o pomoc.

Nie jest wykluczone, że nagranie zostało dokonane na potrzeby jakiegoś filmu. Z kolei internauci podejrzewają, że to kolejny sposób na odwołanie się do wrażliwości opinii publicznej. Istnieje również trzecia możliwość, iż przeciwnicy imigracji chcieli ukazać uchodźców w złym świetle.

Faktem jest, że imigranci, którzy starają się przepłynąć Morze Śródziemne, giną – w zeszłym roku liczba ofiar sięgnęła 5 tys.

W przeszłości zdarzały się podobne sytuacje:

(9433)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.