Portal informacyjno-historyczny

To nie żart: Donald Trump potomkiem Piastów i krewnym Stanisława Augusta Poniatowskiego

w historia USA

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Marek Jerzy Minakowski, polski genealog i autor m.in. serwisu Genealogia Potomków Sejmu Wielkiego, poinformował, że udało się zrekonstruować wywód macierzystej linii Donalda Trumpa. Wnioski: Trump jest krewnym króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a zarazem potomkiem dynastii Piastów.

Minakowski podkreśla, że matka Trumpa Mary Anne z domu MacLeod, urodziła się w Szkocji, gdzie archiwalia są dobrze zachowane.

Matka Trumpa wywodzi się od zmarłej w 1629 r. Jean Gordon. Jej brat Jerzy Gordon był kanclerzem Szkocji, którego prawnuczek Henryk emigrował ze Szkocji do Polski (podobnie jak wielu Szkotów w owym czasie).

Siostra Henryka, Katarzyna Gordonówna, dwórka polskiej królowej Marii Gonzagi, wydana tu za słynnego poetę polskiego, Jana Andrzeja Morsztyna. Córka Katarzyny Gordonówny, Izabela, wyszła za księcia Kazimierza Czartoryskiego, a jej córka, Konstancja z Czartoryskich Poniatowska była matką Króla Stasia.

– czytamy na stronie Minakowskiego.

Do tego matką Jerzego Gordona była Małgorzata Stuart, córka króla Szkocji Jakuba IV Stuarta (Stewarta). Jego praprababcią była Barbara Piastówna żona Rudolfa III Saskiego.

Wśród czworga jej dziadków nazwisko Piast nosili… wszyscy. Nic dziwnego, że Barbara pochodzi od Mieszka I na co najmniej 276 różnych sposobów

– podkreśla Minakowski.

źródło: Minakowski.pl

(43947)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Hahaha dobre, to Ci ubaw…
    Pytanie dla czytających ze zrozumieniem:
    Ile lat ma matka Trumpa?
    (Według Niezłomnych ponad 400! Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z historia USA

Idź na górę