Portal informacyjno-historyczny

To nie żart: Donald Trump potomkiem Piastów i krewnym Stanisława Augusta Poniatowskiego

w historia USA


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Marek Jerzy Minakowski, polski genealog i autor m.in. serwisu Genealogia Potomków Sejmu Wielkiego, poinformował, że udało się zrekonstruować wywód macierzystej linii Donalda Trumpa. Wnioski: Trump jest krewnym króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a zarazem potomkiem dynastii Piastów.

Minakowski podkreśla, że matka Trumpa Mary Anne z domu MacLeod, urodziła się w Szkocji, gdzie archiwalia są dobrze zachowane.

Matka Trumpa wywodzi się od zmarłej w 1629 r. Jean Gordon. Jej brat Jerzy Gordon był kanclerzem Szkocji, którego prawnuczek Henryk emigrował ze Szkocji do Polski (podobnie jak wielu Szkotów w owym czasie).

Siostra Henryka, Katarzyna Gordonówna, dwórka polskiej królowej Marii Gonzagi, wydana tu za słynnego poetę polskiego, Jana Andrzeja Morsztyna. Córka Katarzyny Gordonówny, Izabela, wyszła za księcia Kazimierza Czartoryskiego, a jej córka, Konstancja z Czartoryskich Poniatowska była matką Króla Stasia.

– czytamy na stronie Minakowskiego.

Do tego matką Jerzego Gordona była Małgorzata Stuart, córka króla Szkocji Jakuba IV Stuarta (Stewarta). Jego praprababcią była Barbara Piastówna żona Rudolfa III Saskiego.

Wśród czworga jej dziadków nazwisko Piast nosili… wszyscy. Nic dziwnego, że Barbara pochodzi od Mieszka I na co najmniej 276 różnych sposobów

– podkreśla Minakowski.

źródło: Minakowski.pl

(51269)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. Hahaha dobre, to Ci ubaw…
    Pytanie dla czytających ze zrozumieniem:
    Ile lat ma matka Trumpa?
    (Według Niezłomnych ponad 400! Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy)

  2. PROBLEMEM W POLSCE JEST BRAK UCZCIWOŚCI. POZOSTAŁO JESZCZE TROCHĘ, POTOMNYCH Z RODU NAJWYŻSZEGO, KTÓRYCH UKRYWA SIĘ I DODATKOWO DOKUCZA. CZY TO PODOBA, SIĘ CZY NIE, NALEŻY ICH UJAWNIĆ.ARCHIWA POSIADAJĄ DOKUMENTACJĘ.BY PRZYDALI SIĘ PAŃSTWU. ALE TO NALEŻY PRAWIDŁOWO,UCZCIWIE WSZYSTKO WYPROWADZIĆ-DOKUMENTACJĘ. NIE TYLKO DOBIERAĆ-NAZWISKA; NIEKTÓRZY, NAWET SĄDOWNIE ZMIENIALI SOBIE NAZWISKA-ŻEBY DOPASOWAĆ. LUDZI Z RODU NAJWYŻSZEGO, CECHUJE GENETYCZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ,ROZTROPNOŚĆ, ITD. TAKICH, SZYBKO MOŻNA ROZPOZNAĆ PO ZACHOWANIU. i TACY PRZYDADZĄ SIĘ. W ZWIĄZKU Z RÓŻNYMI OSZUSTWAMI-NIE WSZYSTKIE PAŃSTWA WYDAJĄ DOKUMENTY.NP. WYJECHAŁ, ZMIENIŁ NAZWISKO I CHCE DOKUMENTY. HISTORIA WSPOMINA O TAKICH, WŁAŚNIE POLSKA HISTORIA……NIE TYLKO, HISTORIA INNYCH PAŃSTW.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę