fot. Wikipedia / Stewart ( Creative Commons Attribution 2.0 Generic) / Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 Generic

Zapytano Ukraińców, co sądzą o Polakach. Ci nie ulegli medialnej propagandzie. Oto wyniki, które wielu zaskoczą

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Napięcia w stosunkach polsko-ukraińskich? Media żyją kolejnymi informacjami, które budzą wzajemną nieufność. Jednak jak pokazują badania, to właśnie Polaków najbardziej lubią Ukraińcy. Sensacyjne artykuły w tamtejszych mediach nie robią na naszych sąsiadach wrażenia.

Obecnie nasz kraj nie ma najlepszej prasy na Ukrainie.

W tamtejszej przestrzeni informacyjnej dominują dwa punkty widzenia na sprawy polskie: Berlina i Moskwy. Publicyści na Ukrainie często powielają więc niemieckie lub rosyjskie klisze na temat naszego kraju

– podkreśla Grzegorz Górny na łamach wPolityce.pl, dodając, że tamtejsze środowiska lewicowo-liberalne pozostają pod dużym wpływem George’a Sorosa. Nie próżnują również internetowe trolle, które spreparowanymi informacjami podgrzewają emocje. Wydawałoby się, że spadek sympatii Ukraińców do Polaków jest naturalną koleją rzeczy.

Jednak jak wynika z najnowszych majowych badań ośrodka socjologicznego Rating Group w Kijowie to właśnie Polaków najbardziej lubią Ukraińcy. Tak mówi 90 proc. ankietowanych. Kolejne pozycje zajmują: Unia Europejska, Białoruś i Stany Zjednoczone. Na szarym końcu znajduje się Rosja.

Z kolei wg badań przeprowadzonych przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii wynika, że Ukraińcy, którzy myślą o imigracji, najchętniej trafiliby do Polski. Tak powiedziało 36 proc. z uwagi na to, że uznają nasz kraj za najbardziej przyjazny dla siebie. Kolejne miejsca zajmują Czechy – 12 proc. i Niemcy – 11 proc.

Jak widać propaganda nie działa: pozytywne opinie o naszym kraju wielu imigrantów zarobkowych na pewno trafiają do rodzin i znajomych. Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, niż chciałyby tego media finansowane przez ośrodki, kierujące się starą zasadą ,,dziel i rządź”.

źródło: wPolityce.pl

(9723)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.