Portal informacyjno-historyczny

Tak wrogie kraje lub organizacje mogą przejąć kontrolę nad państwem. ,,Na tym właśnie polega tragizm sytuacji ludzi zdemoralizowanych” [WIDEO]

w Historia Rosji/historia USA/Służby specjalne/Wywiady


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Poniższy wykład Jurija Bezmienowa został wygłoszony w Los Angeles w 1983 roku, ale przedstawione metody zachowały aktualność.

Bezmienow to ekspert w dziedzinie technik dezinformacyjnych i dywersji ideologicznej (активные мероприятия).

Był tajnym współpracownikiem działającym pod przykryciem dziennikarza na zlecenie I Zarządu Główny KGB, w 1970 zbiegł do Ameryki Północnej. Przekazywał USA wiele cennych informacji na temat działalności Związku Sowieciego, a następnie Rosji w zakresie dezinformacji, przewrotu ideologicznego oraz technik wykorzystywanych do przejęcia kontroli nad kolejnym państwem.

Już w latach 80. mówił:

dostęp do informacji przestał już cokolwiek znaczyć, bowiem zdemoralizowana osoba nie będzie w stanie ich docenić i przestanie przywiązywać wagę do faktów. Nawet gdyby została zalana strumieniem potwierdzonych informacji, dokumentów, obrazów, albo gdyby została siłą zabrana do ZSRS, gdzie pokazano by jej obozy zagłady, nie byłaby w stanie uwierzyć. Aż do chwili, w której ktoś kopnąłby ją w jej tłusty tyłek, jednak nie wcześniej – na tym właśnie polega tragizm sytuacji ludzi zdemoralizowanych.

Ogłoszono, że Bezmienow zmarł w 1993 roku w wieku 54 lat, ale jego akt zgonu został określony jako niejasny i podejrzany. Nie podano również żadnych szczegółów, co wzbudziło ogromne kontrowersje.

(3416)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę