Portal informacyjno-historyczny

To wideo miało stać się dowodem na rasizm. Jednak płacząca dziewczyna została wyśmiana, a jej nagranie stało się hitem [WIDEO]

w Humor


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Zwolennicy Hillary Clinton są zdania, że po wyborze Donalda Trumpa w USA zapanuje przyzwolenie na rasizm. Dopatrują się go dosłownie wszędzie. To nagranie miało być kolejnym dowodem na coraz większą nietolerancję, ale płacząca dziewczyna została wyśmiana.

Na poniższym nagraniu widzimy latynoamerykańską dziewczynę, która łamiącym się głosem opowiada ,,tragiczną” historię”.

Mówi, że na drodze do pracy została ,,niemal napadnięta” przez zwolennika Trumpa, którego zidentyfikowała po tym, że sprzedawał wpinki z podobizną nowego prezydenta. Jak dodaje, instynktownie przewróciła oczami i odwróciła się o niego. Mężczyzna zwrócił się do niej pytając ,,co?”, a następnie jego dłonie zacisnęły się w pięści, ,,jakby chciał ją uderzyć”. Twierdzi, że zaczęła się śmiać i sprawdziła, czy inni widzieli to, co ona. Tuż obok niej stały ,,policjant – biały mężczyzna”, który ,,nic nie zrobił”, tylko spojrzał się i następnie odwrócił wzrok. Dziewczyna twierdzi, że po prostu nie mogła uwierzyć, co się stało, bo ,,oni po prostu stali”. Łamiącym się głosem mówi, że nie spodziewała się, że do TAKIEJ sytuacji dojdzie w Nowym Jorku. Sądziła, że jest tu bezpieczna jako Latynoamerykanka, ale jak widać, nie jest.

– Te łzy nie są łzami strachu, ale złości, frustracji

– mówi płacząc.

Dodaje, że najgorsze jest, iż nie wie, czy mężczyzna będzie tam jutro czy kiedykolwiek w przyszłości.

Z sytuacji wysnuwa wniosek, że naród jest podzielony jak nigdy w historii, a ,,większość z nas jest zaślepiona przez rasizm i nienawiść […] rasizm pochodzi z tego, czego nie znamy”

Komentarze pod wideo są jednoznaczne: zamiast słów współczucia internauci wyśmiewają dziewczynę. Nagranie obejrzało prawie 3 mln osób, a główna bohaterka stała się niezwykle popularna. Tylko nie w taki sposób, w jaki oczekiwała…

Inne nagranie, które zdobywa popularność, przedstawia mężczyznę, który jest zaczepiany przez przeciwników Trumpa, tylko dlatego, że ma na sobie koszulkę ,,Wybudujmy ścianę” (chodzi o słynny mur, który Donald Trump obiecał wznieść na granicy z Meksykiem). Świetnie oddaje to, co obecnie dzieje się w USA.

(3749)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Tagi:
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę