Portal informacyjno-historyczny

Weiss w rozmowie z Mazurkiem o tym, jak zmieniają się stosunki polsko-żydowskie. ,,On należy do tej grupy dziennikarzy, którzy podejrzewają, że Polska jest wciąż antysemicka”

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Szewach Weiss w rozmowie z Robertem Mazurkiem mówił o stosunkach polsko-żydowskich. – Ciągle się zachwycam Polską – powiedział.

Warszawa bardzo mi się podoba, piękne miasto, bardzo kulturalne” – mówił. Jak podkreślił: „Zbliżenie między Polską a Izraelem jest szybkie, fantastyczne”.

Podczas rozmowy Mazurek pytał Weissa:

skąd Chopin w pańskiej komórce? Muszę opowiedzieć tutaj drobną historię. Wchodzę kiedyś do pańskiego mieszkania na Dolnym Mokotowie i widzę, proszę państwa, taki oto widok: otwiera mi Szewach Weiss w szaliku reprezentacji Polski, telewizor włączony, ale wyciszony dźwięk, natomiast w całym mieszkaniu rozlega się muzyka Chopina. Tak samo jak w pańskiej komórce, jak się dzwoni.

Weiss odpowiadał:

Dam krótkie odpowiedzi, trzy przykłady, malunki. Jeden przykład: ogromny, fantastyczny, dramatyczny Artur Rubinstein jest zaproszony na otwarcie pierwszego spotkania Organizacji Narodów Zjednoczonych. Polska nie ma tam jeszcze delegata. Powiedział Artur Rubinstein: „Dwa warunki mam: jedno – polska flaga, drugie – gram Chopina”. To był Żyd, złodziej, Artur Rubinstein. Drugi przykład. Czytałem wczoraj artykulik, że na uroczystości ku pamięci zmarłego słynnego dziennikarza w Izraelu, doktora Dawida Lazara, automatycznie grali na fortepianie Chopina. Więc to są te odpowiedzi.

Wspomniał również, jak zmienia się postrzeganie Polski w Izraelu:

Od 16:02

(1035)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Najnowsze z Wiadomości z Polski

Idź na górę