Upiorna specyfika Holokaustu na Ukrainie. Przerażającą prawdę ujawnił katolicki ksiądz [FOTO i WIDEO +18]

w Historia Niemiec/Historia Ukrainy - dzieje Ukrainy/Historia Żydów/II wojna światowa


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

O zagładzie Żydów w niemieckich obozach wiadomo całkiem sporo. Zupełnie inaczej niż w sprawie Holokaustu na terenach Ukrainy. Odkrywaniem przerażającej prawdy na temat zajmował się ksiądz Patrick Desbois z Francji.

Holokaust na Ukrainie wyglądał inaczej niż na polskich ziemiach okupowanych przez III Rzeszę i na terenie dzisiejszych Niemiec. Tam do zagłady Żydów użyto głównie komór gazowych. Na Ukrainie strzelano im w głowę, więc czasem mówi się o ,,Holokauście pocisku”.

Egzekucja kijowskich Żydów przez Einsatzgruppe niedaleko Iwanhorodu na Ukrainie

Wiele lat po wojnie sprawą Holokaustu na Ukrainie zajął się francuski ksiądz Patrick Desbois. To po zainicjowanych przez niego badaniach odkryto około 2 tysięcy masowych grobów, w którym znaleziono szczątki mężczyzn, kobiet i dzieci. To tylko część możliwych miejsc, gdzie wrzucano zwłoki zamordowanych Żydów. Szacuje się, że zbiorowych mogił może być nawet 6 tysięcy. To oznacza, że na Ukrainie zamordowano nawet 1,6 mln Żydów.

Zanim na Ukrainie mordowano wyznawców judaizmu, to upokarzano ich wielokrotnie na ulicach. Mężczyzn brutalnie bito, a kobietom kazano się rozbierać publicznie i często je gwałcono. Wiele dowodów z tamtych czasów sugeruje, że Żydzi byli tak traktowani dla zabawy, z gniewu lub z nudy.

Egzekucja Żydów w okolicach Zdołbunowa
Egzekucja Żydów w okolicach Zdołbunowa

Ksiądz Patrick Desbois podczas swojej wyprawy na Ukrainę odkrył wiele wstrząsających historii. Jak chociażby ta o dwuletnim dziecku zamordowanym na oczach rodziców przez niemieckiego żołnierza, który uderzał dziewczynką o mur.

Egzekucja Żyda dokonana przez Einsatzgruppe D w Winnicy

 

Największy masowy grób został odkryty w Rawie Ruskiej. We wsi położonej niedaleko polskiej granicy zamordowano aż 18 tysięcy Żydów. Niemcy najmowali Ukraińców do kopania wielkich dołów w ziemi, gdzie potem wrzucono zwłoki zabitych. Z pełną brutalnością wykonywano wyroki, a ciała upychano w grobach, by zmieściło się jak najwięcej.

(5256)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.