Portal informacyjno-historyczny

Uniwersytet Cambridge: Prof. Andrzej Nowak kontra Radosław Sikorski. Debata o polskiej polityce zagranicznej [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na Uniwersytecie w Cambridge doszło do debaty toczonej w języku angielskim prof. Andrzeja Nowaka z byłym szefem MSZ Radosławem Sikorskim.

Obydwaj zaprezentowali radykalnie inny osąd polityki względem Rosji: próba ułożenia modus vivendi za cenę kompromisów przez poprzedni rząd zdaniem Sikorskiego vs niedopuszczalne względem innych partnerów ustępstwa, np. Ukrainy w połączeniu z brakiem wymiernych efektów ekonomicznych i politycznych, aż po głęboki rozłam kraju po katastrofie smoleńskiej, będący efektem polityki bliskowschodniej według Nowaka.

Drastycznie różne były także oceny obecnej polityki. Sikorski przywoływał klisze na temat zastąpienia sojuszu z państwami zachodnimi układem wyłącznie z Węgrami Orbana, Nowak korygował, że chodzi o szersze porozumienie państw środkowoeuropejskich, co skutkować będzie wypracowaniem innej płaszczyzny dialogu z Unią Europejską.

Sikorski odwoływał się do oparcia polityki zagranicznej na sojuszu z Europą Zachodnią, co nazwał ,,mainstreamem”, Nowak przypomniał, że główny nurt to głosy wyborców, a te są coraz bardziej odległe od tego, co sądzi samozwańcza elita krajów europejskich.

(1040)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę