Tysiące polskich tłumaczeń Koranu znalazło się w Urzędzie Celnym. Polska kolejnym celem dawah, czyli ,,nawracania niewiernych”?

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Jak podaje Radio Wnet, w Urzędzie Celnym w Pruszkowie znajduje się transport kilku tysięcy sztuk niewielkich wydań Koranu w polskim tłumaczeniu.

Wiadomo, że Koran został sprowadzony z Turcji. Brak informacji na temat tego, kto sfinansował druk i wysyłkę. Natomiast Radio podaje informację, że odbiorcą ma być Muzułmańska Gmina Wyznaniowa z siedzibą przy ulicy Wiertniczej.

Czy sprowadzane do Polski egzemplarze Koranu mogą być przeznaczone do rozdawania na ulicach w ramach islamskiego prozelityzmu?

– pyta Radio Wnet, sugerując, że celem sprowadzania tak dużej liczby egzemplarzy Koranu może być Dawah, czyli islamskie ,,nawracanie niewiernych”.

W Polsce prawo nie reguluje takiego sposobu nawracania na jakąkolwiek religię. Inaczej wygląda to za granicą, gdzie niektóre kraje zmagają się z tym problemem. Dlatego w Austrii rozdawanie Koranu zostało zakazane. Również w Niemczech policja wzięła na cel salafitów, którzy w ramach ,,nawracania niewiernych” rozdawali na ulicach Koran. Dziesiątki tysięcy ,,świętej księgi” zostały skonfiskowane.

źródło: Radio Wnet

(4426)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.