Portal informacyjno-historyczny

Soros zaatakował Węgry, sięgając po najcięższe argumenty. Dostał ostrą odpowiedź od… Izraela, który myśli o wprowadzeniu tzw. ,,prawa Sorosa”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Amerykański finansista żydowskiego pochodzenia George Soros zaatakował Węgry za jego zdaniem antysemicką kampanię. Nieoczekiwanie stronę Węgier wziął Izrael.

Jestem zbulwersowany sposobem, w jaki obecny reżim węgierski wykorzystuje antysemicki wizerunek w ramach umyślnej kampanii dezinformacji

– napisał Soros w oświadczeniu, w którym odniósł się do billboardów z jego twarzą i napisem: ,,Nie pozwólmy, by Soros śmiał się ostatni”, które pojawiły się na Węgrzech. W taki sposób Madziarowie demonstrują, że finansista miesza się w interesy ich kraju i wspiera nielegalną imigrację do Europy.

Rzecznik Sorosa Michael Vachon tymczasem twierdzi, że nienawiść rządu węgierskiego do obcych i demonizowanie uchodźców jest antyeuropejskie. Jego zdaniem, zarzuty o wspieranie imigracji to fantasmagoria.

Tymczasem Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela potępiło działania Sorosa, który ,,, który nieustannie podkopuje demokratycznie wybrane rządy Izraela poprzez finansowanie organizacji zniesławiających państwo żydowskie i próbujących odmówić mu prawa do samoobrony”. Natomiast dyrektor Europejskiego Centrum Rabinicznego rabin Menachem Margolin mówił w ,,Jerusalem Post”:

Chociaż kampania z wykorzystaniem wizerunku pana Sorosa jest niekoniecznie zbyt eleganckim zabiegiem, nie ma żadnego związku z jego żydowskim pochodzeniem

– podkreślił.

Sam Viktor Orban nazwał zarzuty absurdalnymi – podkreśla, że jego działania wymierzone w nielegalnych imigrantów mają na celu ochronę także społeczności żydowskiej.

Tymczasem w Knesecie mogą wkrótce ruszyć pracę nad ustawą nazywaną ,,prawem Sorosa”. Autor projektu Miki Zohar (Likud) zapowiada, że rząd będzie mógł blokować dotacje dla lewicowych organizacji z zagranicy.

źródło: Bankier.pl / Niezalezna.pl

(6193)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę