Portal informacyjno-historyczny

„Tragarze śmierci”. Reportaż, który czyta się jak najlepszy kryminał

w Recenzje/Ważne książki


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

trag„Tragarze śmierci” to książka znanych dziennikarzy śledczych, Witolda Gadowskiego i Przemysława Wojciechowskiego. Pokazuje jak komunistyczne służby wspierały organizacje wywrotowe w państwach zachodnich. Książka przedstawia powiązania Służby Bezpieczeństwa z fundamentalistycznym Bractwem Muzułmańskim, które po arabskiej „jesieni ludów” zdobyło duże wpływy w państwach islamskich. Opisuje jak SB organizowała na Mazurach wakacje członkom terrorystycznej Frakcji Czerwonej Armii (RAF), którzy w „krainie tysiąca jezior” wypoczywali po udanych „akcjach”.

Autorzy szukają odpowiedzi na pytanie, kto pomógł uciec z Polski zamachowcowi, który strzelał do Abu Dauda (przywódcy zamachowców z „Czarnego Września”, którzy dokonali zamachu na izraelskich sportowców podczas igrzysk w Monachium w 1972 r.) w warszawskim hotelu „Victoria” w 1981 r.? Przekonują, że terroryzm w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych byłby niemożliwy bez wsparcia wywrotowców przez komunistyczne służby. I nie opierają się wyłącznie na swoich przemyśleniach czy rozważaniach, ale na dokumentach i rozmowach z uczestnikami i świadkami tamtych wydarzeń, m.in. z Abu Daudem, „Carlosem”, członkiem RAF – Hansem Joachimem Kleinem, towarzyszem broni byłego niemieckiego ministra Joshki Fischera. TP

W. Gadowski, P. Wojciechowski, Tragarze śmierci. Polskie związki ze światowym terroryzmem, Editions Spotkania, Warszawa.

Książkę można zamówić TUTAJ.

(503)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę