Portal informacyjno-historyczny

„To jedna z największych dziennikarskich manipulacji, jaką w życiu spotkałem”. Jak powstał materiał CNN wymierzony w Polskę

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Na swoim profilu na Facebooku  reżyser Mariusz Pilis publikuje list, który pokazuje kulisy powstania niekorzystnego dla Polski materiału telewizji CNN.

Miałem z tym poczekać do wieczora ale w sumie nie widzę powodu. Ciąg dalszy o materiale CNN o Polsce. Dotarł do mnie list. Zanim wyciągnę wnioski przeczytajcie:

„W CNN pojawił się 3 minutowy film (https://www.youtube.com/watch?v=S5v1v6rfp8Q) o Polsce. Wynikało z niego, że PiS przeprowadza w Polsce zamach stanu, a kraj zmierza do dyktatury. Wraca cenzura, odmawiamy przyjęcia emigrantów a ludzie (w domyśle – zwolennicy władzy) palą kukły Żydów.

Autor programu był redaktorem naczelnym wpływowego dwumiesięcznika Foreign Affairs. W 1996 r., gdy Polska starała się o wejście do NATO w Foreign Affairs artykuł opublikował mało wówczas jeszcze znany Radosław Sikorski. Artykuł miał tytuł „Jak utraciliśmy Polskę” („How we lost Poland” – https://www.foreignaffairs.com/…/how-we-lost-poland-heroes-…) i wzywał do tego, by nie przyjmować (sic!) Polski do NATO, gdyż pod rządami byłych komunistów jest „zagrożeniem”. Trudno doprawdy o większą nielojalność, jeśli wręcz nie zdradę Ojczyzny, niż ówczesny tekst Radosława Sikorskiego.

W latach 2002 – 2005, gdy Radosław Sikorski pracował w New Atlantic Initiative (NAI jest częścią American Enterprise Institute) w Waszyngtonie Panowie nie utracili kontaktu (vide np rozmowa: http://www.aei.org/publication/losing-allies-in-iraq/). Dodajmy, że NAI oraz AEI to amerykańska skrajna prawica – zaplecze Wolfowitza, Cheneya etc. A jednak Zakaria był tam gościem z wykładem i to akurat wówczas, gdy RS był w NAI (a Zakaria jest raczej liberałem)

Po 2005 r. R. Sikorski nikomu chyba nie udzielił tylu wywiadów, co Zakarii, co łatwo sprawdzić wpisując nazwiska obydwu Panów w google.

Zakaria jest też bliskim znajomym Anne Applebaum – oboje publikują w Washington Post. Żona byłego szefa naszej dyplomacji nie tylko udzieliła szeregu wywiadów Zakarii, ale – co więcej – Zakaria jest jednym z kilku osób, których pochwały znajdują się na okładkach książek p. Applebaum (http://kulturalnysklep.pl/…/-za–elazn–kurtyn—ujarzmieni…)

I niby niczego to nie dowodzi, ale jeśli dodać do tego wiedzę, którą posiadam o prywatnych kontaktach rodzin Sikorskiego i Zakarii wszystko staje się jasne.

Ministra Sikorskiego warto skądinąd spytać o tekst z 1996.”

Kolega od którego dostałem ten list jest absolutnie wiarygodnym dziennikarzem. Ma też wiedzę prywatna o tym medialnym trójkąciku. Jedno jest pewne: jeśli ta inspiracja okazałaby się prawdziwa, palant z CNN powinien stracić pracę, bo nie jest dziennikarzem a zwykłym cynglem.

Sam Pereira, Michał Karnowski, Wojciech Mucha – wrzucam Wam koledzy dla zainteresowania. Także Marek Magierowski (Kancelaria Prezydenta) i Artur Dmochowski (MSZ). Zróbcie ta sprawę głośną. GW – już „dostrzegła” tą troskę wyrażoną przez cyngla z CNN.
To jedna z największych dziennikarskich manipulacji jaką w życiu spotkałem. I to na takim szczeblu.

(90)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

10 komentarzy

 1. „Wynikało z niego, że PiS przeprowadza w Polsce zamach stanu, a kraj zmierza do dyktatury. Wraca cenzura, odmawiamy przyjęcia emigrantów”

  a tak z ciekawości, która z tych rzeczy jest kłamliwa?

  Dyktatura – tu już nawet nie zmierzamy, jesteśmy. Mamy dyktaturę jednej partii a w zasadzie jednego prezesa.

  Cenzura – ostatni przykład teatru to małe miki w porównaniu z tym co robią z klubami poselskimi każąc im się spowiadać z poparcia dla rządu i w razie jego braku nie dostają prawa głosu.

  Emigranci – to akurat w takiej formie jak próbuje nam narzucić unia to popieram, ale czyżbyśmy jednak tego nie mówili?

  • Dyktatura – tu już nawet nie zmierzamy, jesteśmy. Mamy dyktaturę jednej partii a w zasadzie jednego prezesa- PRZYPOMNĘ TYLKO ZE TO LUDZIE W WOLNYCH DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH WYBRALI RZADY JEDNEJ PARTII, TAK, PIS WYGRAŁ WYBORY I MA PRAWO OD NARODU NA SAMODZIELNE RZADY. NIE WIDZE TU ZADNEJ DYKTATURY
   Cenzura – PRZYPOMNE TYLKO, ZE TO RADNI PO ZGLOSILI SPEKTAKL SMIERC I DZIEWCZYNA JAKO GORSZACY I ZAGROZILI COFNIECIEM DOFINANSOWANIA ZE STRONY MIASTA
   EMIGRANCI- KOMPLETNIE NIE ROZUMIEM TEJ WYPOWIEDZI

   • Nie dziwi mnie że nie zrozumiałaś ostatniego, bo na dwa pierwsze też odpowiedziałaś nie na temat.
    Co innego rządy jednej partii, a co innego dyktatura. Nie liczenie się kompletnie z niczym. Parafrazując jeśli prawo stoi na przekór naszemu postępowaniu, tym gorzej dla prawa. Odbieranie opozycji głosu w parlamencie dlatego że nie popiera działań rządu, to nie rządzenie, tylko dyktatura i zamordyzm. Nie wspomnę już o wiernopoddańczych peanach w kierunku kleru.

    • To nie dyktatura, to Polacy w wolnych wyborach dali wladzie Pis w rzadzie, w senatcie i prezydent tez pochodzi z tego samego ugrupowanie!!! oni sami tego nie wzieli tylko obywatele dali im pelna reke do rzadzenia.
     PRZESTANIE SKOMPLEC NIE MA ZADNEJ DYKTATURY!!!!
     POLACY ODAALI PELNA WLADZE I TYLE!!!!! TO BYLY WOLNE WYBORY

     • Polacy nie oddali żadnej „pełnej władzy”, bo PiS nie dostał w wyborach 100% poparcia, tylko 38% i ma się zachowywać tak jakby miał 38% władzy! Gdy partia która otrzymała w wyborach 38% poparcia społecznego zachowuje się jakby się jej należało 100% to to nie jest demokracja, tylko demokratura! Żadna inna partia jak dotąd aż tak rażąco nie łamała tej zasady.

 2. Historia podobno kołem się toczy ale często powraca w formie groteski no i mamy rokosz ośmiorniczek, czy krowich policzków jak kto woli. histeria przegranych jest przerażająca. A przecież w procedury demokratyczne jest wpisana przegrana póki co PIS NIE ZROBIŁ JESZCZE NIC CZEGO WCZEŚNIEJ NIE ZROBIŁABY PO więc gdzie byli ci wszyscy krytycy wtedy?

 3. Dowodzi to tylko tej tezie, że należy patrzeć na wszystkie sprawy takie jakimi one są, a nie takimi, jakie się nam wydają być.

 4. I PRZEJRZYJ.
  oby nie było za późno. Zmiany, które się dokonują nie tylko na świecie, ale i w Polsce są po to żebyś zrozumiał jak media potrafią manipulować.
  Matrix
  wybierz czy chcesz dalej żyć w niewiedzy, czy być świadomym świadkiem przemian na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę