To zdjęcie stało się symbolem . Prawda na jego temat jest jednak inna. „Dawano mi pieniądze i mieszkanie za granicą za to, że powiem…” [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Słynne zdjęcie chłopa z Aleppo pokrytego kurzem i krwią stało się symbolem okrucieństwa reżimu syryjskiego prezydenta Baszara al-Asada. Okazuje się, że prawda mogła być jednak inna.

Kilkuletni Omran został po bombardowaniu w Syrii wyciągnięty przez ojca spod gruzów budynku. Na zdjęciu wykonanym przez żołnierzy sił pokojowych widać chłopca całego pokrytego pyłem, kurzem i z zaschniętą krwią. Fotografia obiegła świat i była kolportowana jako dowód okrucieństwa reżimu al-Asada oraz wspierających prezydenta Syrii wojsk rosyjskich.

Od tamtej pory minęło trochę czasu, Omran ma się dobrze i zapomina o swoim koszmarze. Do niego i jego rodziny dotarła dziennikarka Kinana Allouche z Sama TV.

W rozmowie z prorządową telewizją ojciec Omrana opisał, jak wyciągnął syna spod gruzów. Uderzył też… w syryjskich rebeliantów. Zarzucił im, że wykorzystali jego syna do propagandy i walki z prezydentem Syrii. Ujawnił też, że oferowano mu pieniądze i mieszkanie poza Syrią, jeśli tylko publicznie przyzna, że jego syn ucierpiał przez al-Asada. Ojciec Omrana dodał też, że krew na twarzy chłopca była jego, a nie syna. Chłopak po wyciągnięciu spod gruzów miał się po prostu przytulić do lekko rannego ojca.

Internauci zastanawiają się, czy rodzina nie została zmuszona przez władze w Syrii do wzięcia udziału w takim nagraniu.

(24962)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.