Portal informacyjno-historyczny

Ten policjant stał się symbolem oporu wobec 500 agresywnych imigrantów. Oto co odpowiedział, kiedy zażądali od niego, aby zostali wpuszczeni [WIDEO]

w Ciekawe klipy/historia Macedonii


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Macedonia jest na szlaku, którym imigranci chcą dotrzeć do najbogatszych krajów Europy. Zdesperowani przybysze z Afryki próbują sforsować granicę z Grecją. Ale tam stoją zasieki, których strzegą uzbrojeni po zęby funkcjonariusze.

Do poniższego zdarzenia doszło w 2016 roku. Grupa 500 imigrantów próbowała nielegalnie przedostać się z Grecji. Jednak ogrodzenie skutecznie ich odstraszało. Jeden z nich zażądał od policjanta, aby granica została otwarta i mogli przejść dalej. Ten odpowiedział dumnie:

To jest mój kraj, jestem gotowy za niego zginąć

– swoją nieugiętą postawą pokazał, że nie zamierza ulec presji tłumu imigrantów. Ci bezskutecznie wykłócali się, domagając się, aby zrobił wyjątek.

Między Grecją a Macedonią dochodziło do tarć na tle uchodźców. Południowi sąsiedzi oskarżali Macedończyków o niehumanitarne traktowanie przybyszów. Grecki prezydent Prokopis Pavlopoulos mówił, że postępowanie jest nieludzkie i nie do zaakceptowania, dlatego Macedonia nie ma co liczyć na miejsce w UE. Macedończycy przypominali, że pierwszymi krajami, które ustawiły płoty na granicy, były Austria i Węgry, czyli członkowie Unii.

(58609)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę