Tajemnicza praca Sienkiewicza. Sensacyjne informacje prasy

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Co robi obecnie były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz? Jak ustalił ,,Fakt”, współpracuje z… Fundacją Otwarty Dialog, wokół której zrobiło się głośno za sprawą nawoływania do Majdanu przez jednego z przedstawicieli. Jak dodaje gazeta, według nieoficjalnych informacji, Sienkiewicz pracuje też dla ukraińskiego rządu.

,,Wprost” informował, że polityk doradza ukraińskim rządzącym w sprawach wizerunkowych, m.in. jak dobrze wypaść przed kamerą. ,,Fakt” uzupełnia, że były szef MSW współpracuje również z kancelarią prezydenta Petra Poroszenki. To ona, według informacji gazety, opłaca luksusowy siedmiopokojowy apartament w sercu Kijowa. Ale nie jest znany zakres  kompetencji Sienkiewicza.

Sienkiewicz nie chwali się nowym miejscem pracy. Powód? Twierdzi, że jest jedynie wolontariuszem fundacji. ,,Fakt” uzupełnia, że chodzi o Otwarty Dialog. Polityk ma często pojawiać się w jej warszawskiej siedzibie. Przewodniczącym Rady FOD jest Bartos Kramek, który apelował, aby ,,wyłączyć rząd”. Tymczasem TVP informuje, że otrzymywała ona pieniądze z Rosji i Ukrainy, a także z Krymu. Dziennikarze „Wiadomości” TVP oskarżyli wręcz FOD o próbę obalenia rządu za rosyjskie pieniądze, mimo że jeden z głównych donatorów Fundacji z Krymu jest tam obecnie ,,persona non grata”.

To kolejny polityk, który znajduje pracę na Ukrainie. Sławomir Nowak został prezesem pogrążonej w korupcji agencji drogowej Ukrwatodor. Szefem kolei państwowych Ukrzaliznycia jest polski menedżer, były prezes PKP Cargo i PLL LOT Wojciech Balczun (jego asystentką jest jest celebrytka Weronika Marczuk). Marek Siwiec został dyrektorem generalnym centrum pamięci w Babim Jarze „BABI YAR Holocaust Memorial Center”. Leszek Balcerowicz był oficjalnym doradcą Poroszenki, ale wrócił już do Polski.

źródło: własne / Fakt / Wprost

(2530)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.