Ten przepis UEFA stosuje wybiórczo. Legia dostanie karę, a inni jej uniknęli. Mimo że zawierały historyczne kłamstwa

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Legii Warszawa grozi kolejna kara od UEFA. Tym razem za upamiętniającą poległych w Powstaniu Warszawskim i wskazującą, kto dokonał strasznej zbrodni, oprawę zaprezentowaną 2 sierpnia przy okazji rewanżowego meczu z FK Astana w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Europejska centrala piłkarska wszczęła postępowanie.

O tym, że Legia ma w UEFA fatalną opinię, wiadomo od dawna. Mistrz Polski był wielokrotnie karany za oprawy, race czy inne wydarzenia na trybunach. Teraz Legii też grozi grzywna za zaprezentowanie hasła, które nie ma związku z meczem. Chodzi o wizerunek niemieckiego żołnierza celującego w głowę polskiego dziecka i podpis ,,Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160000 ludzi. Tysiące z nich było dziećmi”.

Wszelkie manifestacje historyczne i polityczne są więc przez UEFA zakazane. Za taką delegat europejskiej federacji nie uznał więc transparentu wywieszonego przez kibiców Omonii Nikozja w 2015 roku podczas meczu z Jagiellonią Białystok.

Nasi dziadkowie gonili was do Berlina

– delegat UEFA doszukał się widocznie związku ze spotkaniem i cypryjski klub nie został ukarany.

Nikt też w szwajcarskim Nyonie, gdzie siedzibę ma UEFA, nie wpadł na pomysł, by ukarać kluby za to, że kibice wywieszają transparenty, na których witają imigrantów. Widocznie nie jest to naruszenie art. 16 ust. 2 Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA, który mówi o tym, że podczas meczów, które odbywają się pod egidą europejskiej federacji, nie można prezentować haseł niezwiązanych z wydarzeniem sportowym…

 

Legia może zostać ukarana przez UEFA, ale wygląda na to, że tym razem nie będzie musiała sama płacić grzywny. W internecie wśród kibiców pojawiły się gesty solidarności i zapowiedzi, że zostanie zorganizowana zbiórka na karę, którą stołeczny klub może dostać za zaprezentowanie oprawy związanej z tragicznymi wydarzeniami z historii Polski.

(6896)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.