Portal informacyjno-historyczny

Syn Goebbelsów i potęga BMW. Kim był Harald Quandt Syn Goebbelsów i potęga BMW. Kim był Harald Quandt

Tajemnica syna Goebbelsów, który jako jedyny przeżył wojnę. Teraz to jedna z najbogatszych rodzin w Europie. ,,Komuś najwidoczniej zależy na tym, by Polacy nie dowiedzieli się” (wideo)

w Filmy dokumentalne/Historia Niemiec


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W 1945 roku Joseph i Magda Goebbels popełniają samobójstwo. Wcześniej otrują swoje dzieci. Ocaleje tylko Harald Quandt, który w tym czasie był na froncie. Rodzina Quandt jest dziś najbogatszą rodziną Niemiec. Ich majątek szacowany jest na 26 mld dolarów. Majątek, który zawdzięczają pracy przymusowych robotników podczas II Wojny Światowej.

Co ciekawe, materiał pierwotnie zamieszczony w serwisie YouTube, został zdjęty. Oto co pisze autor nagrania:

W związku z tym, że nasz film po nocie prawnej został zdjęty z Youtube’a (Z czym prawdopodobnie BMW BMW Polska nie mają nic wspólnego) zamieszczam go tutaj. Komuś najwidoczniej zależy na tym, by Polacy nie dowiedzieli się o tym, jakich właścicieli i jakie korzenie ma BMW. Jedyne o co mogę was prosić to udostępnienia.

Najbogatsi Niemcy to potomkowie Magdy Goebbels. Ogromny majątek został zebrany dzięki m.in. produkcji amunicji dla armii Hitlera, zawłaszczeniu mienia właścicieli fabryk żydowskiego pochodzenia i pracy 50 tys. robotników przymusowych

źródło: Youtube.com/ciekawehistorie

(45220)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. I jak teraz czujecie wszyscy ci, którzy od bandytów kupujecie ich klamory?
    Mądrzy ludzie nie jeżdżą holokaustwagenami, tylko innymi, ale was za pewne to nie interesuje…

  2. Harald Quandt nie byl syn Josepha Goebbelsa, byl syn Magdi z pierwszym malzenswie. Joseph Goebbels byl drugi maz. Rodzina Quandt juz byla bogata przed Hitlera, ale oczywiscie korzystali w czasie II w.s. jak wiele firm wiecej. Hitler uzbroil armie, zeby zwalczac bolszewizmu. Jeszcze w marcu 1939r. chcieli miec przyjazn z Polski (czytalem dzienniki Goebbelsa i in.). Niestety Polakow i Niemcow nie dostrzegli, jak Anglia podburzila nasze narody.

    • Nie zmienia to faktu, że BMW i Varta nie zapłacili żadnych odszkodowań, jak inne firmy niemieckie. Choć chyba Varta trochę, coś tam zapłaciła. Chyba tylko dlatego, że podczas produkcji akumulatorów zginęło więcej ludzi. A tak na marginesie, jestem ciekaw ilu z Was popieraloby BMW, gdyby przymusowo pracowały tam Wasze rodziny…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę