Odrażające eksperymenty na małpach i… ludziach w komorach gazowych! Światło dzienne ujrzały szokujące kulisy afery niemieckich koncernów motoryzacyjnych

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Amerykański ,,The New York Times” poinformował o specjalnej grupie badawczej finansowanej przez BMW, Daimlera, Volkswagena oraz Boscha i jej odrażających eksperymentach. Aby sprawdzić wpływ spalin silników wysokoprężnych na organizmy żywe, prowadzili badania na małpach w… komorach gazowych. Deutsche Welle dodaje: w eksperymentach brali udział także ludzie.

Grupa stworzona przez niemieckie koncerny nazywała się European Scientific Study Group for the Environment, Health and Transport Sector – Europejska Naukowa Grupa badawcza ds. Środowiska, Zdrowia i Transportu (EUGT). Dziesięć małp trafiło do specjalnie skonstruowanych szklanych komór, w których zwierzęta wdychały spaliny wydzielane przez silnik wysokoprężny Volkswagena Beetle. Aby uspokoić zwierzęta, puszczano im kreskówki. Badania zakończono dopiero 30 czerwca 2017 roku, a wyników nigdy nie opublikowano.

Tymczasem Deutsche Welle informuje, że testom poddawano także… ludzi:

Uczestnicy testów mieli wdychać toksyczny dwutlenek azotu. Badania przeprowadzono w Klinice Uniwersyteckiej w Akwizgranie, a ich wyniki zostały opublikowane w 2016 roku. Testom poddało się 25 młodych, zdrowych osób. Przez wiele godzin mieli wdychać gaz w różnej koncentracji, potem zostali przebadani przez lekarzy.

Informacja została potwierdzona przez Daimlera i Volkswagena. Obie firmy przeprosiły za nieetyczne postępowanie. Natomiast przedstawiciele Boscha zdystansowali się od informacji, twierdząc, że firma odpowiednio wcześnie zrezygnowała z udziału w EUGT. Do sprawy natomiast odniósł się niemiecki rząd, który wszelkie testy szkodliwości emisji spalin robione na ludziach czy małpach nazwał nieetycznymi.

(4128)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. kilkadziesiat lat temu zagazowywali ludzi splainami z benzyny, by sprawdziec ile wykoncza w ciagu jednej godziny, teraz pozostal im tylko diesel. W przyszlosci juz im sie nie uda, bo beda silniki elektryczne.

  2. I jak teraz czujecie wszyscy ci, którzy od bandytów kupujecie ich klamory?
    Mądrzy ludzie nie jeżdżą holokaustwagenami, tylko innymi, ale was za pewne to nie interesuje…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.