fot. Prezydent.pl / Grzegorz Jakubowski / screen Twitter

Ta historia wzruszyła do łez internautów. Komuniści skatowali kobietę, będącą w ciąży. Wtedy zaczął się poród… Dziennikarka pyta: ,,Włodzimierz Cimoszewicz już skomentował?”

w Żołnierze Wyklęci


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W pałacu prezydenckim notę identyfikacyjną Stefanii Zarzyckiej odebrała jej córka, która na uroczystości pojawiła się z wnuczkiem. Dopiero po latach szczątki zamordowanej przez komunistów spocznie w godnym miejscu. Swoich emocji nie ukrywała córka bestialsko zamordowanej.

Zarzyccy zostali aresztowani w 1949 r. Stefania była w ciąży. Nie powstrzymało to komunistów od bicia. Po jednym z takich przesłuchań rozpoczął się przedwczesny poród. Stefania spytała o płeć dziecka i zmarła

– ta historia do dziś budzi przerażenie.

Marzena Paczuska odniosła się do nagrania na Twitterze:

Włodzimierz Cimoszewicz już skomentował?

– pytała retorycznie polityka, którego ojciec Włodzimierz Cimoszewicz był członkiem słynącej z okrucieństwa komunistycznej Informacji Wojskowej.

Cały biogram zamordowanej:

Stefania Zarzycka
Urodziła się 3 lutego 1919 r. w Janówku Czernikowskim w powiecie opatowskim. Wraz z mężem należała do najbardziej zaufanych współpracowników Zdzisława Brońskiego „Uskoka”. W ich zabudowaniach wielokrotnie kwaterowali partyzanci, w tym m.in. mjr Hieronim Dekutowski pseud. „Zapora”. W nocy z 2 na 3 kwietnia 1949 r. gospodarstwo otoczyła grupa operacyjna UB-MO-KBW. Przebywający tam Zdzisław Broński „Uskok”, Stanisław Kuchciewicz „Wiktor” i Edward Taraszkiewicz „Żelazny” zdołali uciec, jednak gospodarzy aresztowano. Stefania była w ósmym miesiącu ciąży. Osadzona w więzieniu na Zamku w Lublinie przeszła ciężkie śledztwo. 29 maja 1949 r. na oddziale szpitalnym więzienia urodziła córkę Magdalenę i półtorej godziny po porodzie zmarła. Szczątki Stefanii Zarzyckiej zostały odnalezione w trakcie prac ekshumacyjnych prowadzonych przez IPN w październiku 2017 r. na Cmentarzu przy ul. Unickiej w Lublinie.

(6692)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Włodzimierz Cimoszewicz już skomentował? NO CIMOCH JAZDA KOMENTUJ..DALEJ ŚMIAŁO..PS GĘBA NA KŁÓDKĘ ZAMKNIĘTA…?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.