Portal informacyjno-historyczny

Ta dymisja doprowadzi do otwartej wojny? Dziennikarze popierający PiS mówią: ,,Prezydent stanął tam, gdzie stało ZOMO”. Mówią, kto tak naprawdę stał za dymisją

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Odwołanie Antoniego Macierewicza wywołało burzę po prawej stronie sceny politycznej. W decyzji premiera Morawieckiego miał mieć udział prezydent Andrzej Duda. W związku z tym pojawiły się liczne komentarze.

Wiem, że w tej nominacji swój głos wyraził też Pan Prezydent

– mówiła rzecznik PiS-u Beata Mazurek.

Wątpliwości, kto stoi za dymisją, nie ma Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny ,,Gazety Polskiej”.

Wymuszenie dymisji na stanowisku szefa MON, jest to decyzja prezydenta i prezydent musi za to ponieść odpowiedzialność. Można powiedzieć, że prezydent dopiął swego, a ja dotrzymam słowa – już nie zagłosuję na tego prezydenta

– powiedział portalowi Niezalezna.pl.

Katarzyna Gójska, redaktor naczelna miesięcznika „Nowe Państwo” i zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Gazeta Polska” z kolei ogłosiła:

nieuzasadnionymi, a bardzo często wręcz prymitywnymi atakami na ministra Antoniego Macierewicza, prezydent Duda definitywnie pozbawił się szans na drugą kadencję, a przez wielu swoich wyborców zostanie zapamiętany jako polityk, który po prostu ich zdradził. A w kluczowych sprawach, jakimi są wyjaśnienie Smoleńska i oczyszczenie armii RP ze złogów i nominatów Kiszczaka, stanął po stronie, którą plastycznie można opisać: ,,tam, gdzie stało ZOMO”

– mówiła po nominacji.

Publicysta Stanisław Michalkiewicz w rozmowie ,,Najwyższym Czasem” wygłosił następującą opinię:

WSI się doczekały i dopięły swego. Naciskały na prezydenta Andrzeja Dudę by odsunął Antoniego Macierewicza od dłuższego czasu i prezydent Duda ustąpił. Zaakceptował to Naczelnik Państwa, który cofa się na całej linii

– powiedział. Co działało na niekorzyść Macierewicza? Zdaniem Michalkiewicza, lustracja, rozwiązanie WSI, anulowanie przetargu na Caracale, duże zmiany w armii, ujawnienie ,,złotego funduszu”, czyli system awansów w wojsku, który był zagwarantowany jeszcze od czasów generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Z kolei znany muzyk Paweł Piekarczyk zwróci Andrzejowi Dudzie Krzyż Kawalerski Polonia Restituta – otrzymał go za upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych.

Prezydent stanął po stronie ludzi WSI/WSW, a nie polityka, który z wielką odwagą od wielu lat z tym środowiskiem walczył

– powiedział.

źródło: Najwyższy Czas, Niezalezna.pl, Twitter / fot. Wikipedia, Flickr

(8576)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

2 komentarze

  1. „Plastikowy prezydent ” nie „jest mocniejszy” od „granitowego prezesa”, tylko ma żelazobetonowe plecy.

  2. Może rodzina Apfelbaum sterować Radkiem to i rodzina Kornhauserów robić to samo…..tak czy owak sierżant Nowak !!!! „Lejkonik” miękkim robiony,tfu….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę