Portal informacyjno-historyczny

Stumetrowa działka w centrum Wrocławia za 1800 zł dla Gminy Żydowskiej Stumetrowa działka w centrum Wrocławia za 1800 zł dla Gminy Żydowskiej / fot. Wikipedia / CC BY-SA 4.0

,,Antysemityzm” po polsku, czyli ,,stumetrowa działka w samym centrum miasta za 1800 zł dla Gminy Żydowskiej”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Czy w Polsce panuje antysemityzm? Temat coraz częściej wraca do przestrzeni publicznej wraz ze zbliżającą się rocznicą Marca’68. W tym kontekście warto przypomnieć, że wrocławska Gmina Żydowska nie może skarżyć się na dyskryminację. Wręcz przeciwnie. Na taką ulgę liczyłoby wielu mieszkańców Wrocławia.

W 2014 r. ,,Gazeta Wrocławska” donosiła o ciekawej decyzji radnych Rady Miejskiej we Wrocławiu. Z tekstu ,,Stumetrowa działka w samym centrum za 1800 zł. Kupiła ją Gmina Żydowska z 99-procentową ulgą” dowiadujemy się, że przewodniczący Gminy Aleksander Gleichgewicht nie widział w specjalnym traktowaniu nic nadzwyczajnego. Chodzi o pozyskanie atrakcyjnego gruntu przez Gminę od Miasta Wrocławia za 1817,71 zł.

Ten teren nam się po prostu należał i tyle

– stwierdził Gleichgewicht. Miasto Wrocław informuje, że Gmina Żydowska występowała z roszczeniami w sprawie kilkudziesięciu nieruchomości, będących obecnie własnością miasta, jednak udało się doprowadzić do postępowań regulacyjnych. Efekt? Działka sprzedana za śmiesznie niską cenę.

Nie wszyscy głosowali ,,za”. cztery osoby wstrzymały się od głosu: Renata Granowska, Agnieszka Rybczak (Platforma Obywatelska) i Urszula Wanat oraz Maciej Zegan (klub Radny Rafała Dutkiewicza).

Zdaniem Granowskiej, ,,sprzedawanie lub przekazywanie nieruchomości, które są wspólnym dobrem i własnością gminy, powinno odbywać się na rynkowych i konkurencyjnych zasadach”.

Obecnie Gleichgewicht, który w 2017 roku publikował wiersz na Facebooku ze słowami ,,Niech się Kaczor powiesi razem z bandą kolesi!”, twierdzi, że ,,zombie, wampiry i marcowe potwory przejęły władzę w tej krainie”. Żydzi, którzy popierają partię rządzącą, to jego zdaniem…

Nie jestem pewien do końca, czy to po prostu pożyteczni idioci, czy zwykli cwaniacy

– powiedział ,,GW”.

(3884)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

4 komentarze

  1. Natomiast Kościoły Katolickie w Jerozolimie są poddawane- po raz pierwszy od dwóch tysięcy lat- dyskryminacji finansowej. Rządzili muzułmanie- no problem. Rządzą żydzi- problem powstał. Jak to nazwać?

  2. to że żydzi się lubią panoszyć to jedno … ale kto na to pozwala??? panowie z PiSu: zdobyliście mandat zaufania wyborców ale przy takim postępowaniu z żydami jak do tej pory to szybko możecie go stracić. o pelo nie będę nawet pisać bo to obraz nędzy i rozpaczy

  3. wodociągi w Krakowie, Katowicach i innych miastach są już pod kontrola żydków (sprywatyzowane w 2016r. czyli już za kadencji dobrej zmiany), czekam na prywatyzacje wojska, NBP, szpitali, szkol, chodników, skrzyżowań, policji, kościołów, lasów, parków narodowych i tych miejskich… oczywiście jedynym sprawiedliwym nabywca jest strona żydowsko/chazarsko/izraelska, bo Rosja i Niemcy to zagrożenie bezpieczeństwa państwa, zaś Polacy to nie mogą bo… raczej nie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę