Portal informacyjno-historyczny

fot. Wikipedia / (CC BY-SA 4.0)

Strona prorosyjska podała, kiedy wybuchnie ,,wielka wojna na Ukrainie”. ,,Jeżeli do tego dojdzie, rosyjska armia dojdzie do Kijowa”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

,,Rzeczpospolita” pyta w tytule ,,Wielka wojna na Ukrainie już za tydzień? Autor Rusłan Szoszyn informuje, że w każdej chwili może dojść do eskalacji konfliktu, który trwa od czterech lat.

Szoszyn opiera się na wypowiedziach władz Donieckiej Republiki Ludowej, które zapowiadają wybuch konfliktu 14 września. Wojska ukraińskie w sile 12 tys. żołnierzy mają rozpocząć ofensywę od Mariupola. Ich zadaniem byłoby przejęcie Nowoazowska, znajdującego się w rękach separatystów. Kolejny krok to dotarcie do granicy z Rosją celem okrążenia sił republik donieckiej i ługańskiej.

Dowódca armii DRL Eduard Basurin twierdzi, że ujawnił plany przeciwnika, bo nie chce rozlewu krwi. Z kolei Ołeksij Melnyk z kijowskiego Centrum Razumkowa mówi w rozmowie z ,,Rz” uważa, że jeśli dojdzie do eskalacji konfliktu, to na pewno nie z winy Ukrainy. Jego zdaniem, niemożliwe jest, aby to Ukraina zerwała porozumienia mińskie.

Jednak rządowa stacja Rossija 1, że mogą one zostać zerwane w każdej chwili. Powód? Zabójstwo Zacharczenki, którego podpis widniał pod dokumentem. Inny sygnatariusz porozumień mińskich Igor Płotnicki (były szef Ługańskiej Republiki Ludowej) przebywa obecnie w Rosji.

Rosyjska strona ani myśli o kolejnym spotkaniu na szczycie (Ukraina, Rosja, Niemcy, Francja). Dyplomacja uważa, że w obliczu śmierci Zacharczenki takie spotkanie byłoby ,,bluźnierstwem”.

Moskwa nie zrezygnowała z planów połączenia korytarzem tak zwanej donieckiej republiki z anektowanym Krymem

– mówi ,,Rz” Melnyk. Z kolei Aleksiej Podbieriozkin z rosyjskiego Centrum Badań Wojskowo-Politycznych uważa, że to USA dążą do wojny. Jego zdaniem, ofensywa Ukrainy może się źle skończyć.

Niech ukraińskie władze przypomną, czym się to skończyło w Osetii Południowej. Jeżeli do tego dojdzie, rosyjska armia dojdzie do Kijowa

– mówi cytowany przez gazetę.

więcej w ,,Rzeczpospolitej”

(13763)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

5 komentarzy

    • Ten twor powinien miec dwoch wlascicieli a potem zpowinno zrobic sie porzadek z tymi co tam mieszkaja.

  1. To fakt , tam gdzie jest wojna to jest sprawka USA . To Ameryka robi konflikty na całym świecie . Żandarm zbrodniczej demokracji i wyzysku innych narodów.

    • Naucz sie ze to nie Ameryka tylko rzad reprezentujacy to tak jak Polska sprzedala sie unii a przeciez to nie jest prawda za cala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Centrum preferencji prywatności

Polityka Prywatności Google

W celu podwyższenia jakości prezentowanych treści nasze Serwisy korzystają z usług firmy Google takich jak Google AdSense (usługi reklamowe), Google Analytics (analiza) oraz YouTube (zamieszczenie wideo). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie dane zbierane są przez Google oraz jak możesz nimi zarządzać przejdź tutaj: https://policies.google.com/technologies/partner-sites

Idź na górę