fot. Wikipedia / (CC BY-SA 4.0)

Strona prorosyjska podała, kiedy wybuchnie ,,wielka wojna na Ukrainie”. ,,Jeżeli do tego dojdzie, rosyjska armia dojdzie do Kijowa”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

,,Rzeczpospolita” pyta w tytule ,,Wielka wojna na Ukrainie już za tydzień? Autor Rusłan Szoszyn informuje, że w każdej chwili może dojść do eskalacji konfliktu, który trwa od czterech lat.

Szoszyn opiera się na wypowiedziach władz Donieckiej Republiki Ludowej, które zapowiadają wybuch konfliktu 14 września. Wojska ukraińskie w sile 12 tys. żołnierzy mają rozpocząć ofensywę od Mariupola. Ich zadaniem byłoby przejęcie Nowoazowska, znajdującego się w rękach separatystów. Kolejny krok to dotarcie do granicy z Rosją celem okrążenia sił republik donieckiej i ługańskiej.

Dowódca armii DRL Eduard Basurin twierdzi, że ujawnił plany przeciwnika, bo nie chce rozlewu krwi. Z kolei Ołeksij Melnyk z kijowskiego Centrum Razumkowa mówi w rozmowie z ,,Rz” uważa, że jeśli dojdzie do eskalacji konfliktu, to na pewno nie z winy Ukrainy. Jego zdaniem, niemożliwe jest, aby to Ukraina zerwała porozumienia mińskie.

Jednak rządowa stacja Rossija 1, że mogą one zostać zerwane w każdej chwili. Powód? Zabójstwo Zacharczenki, którego podpis widniał pod dokumentem. Inny sygnatariusz porozumień mińskich Igor Płotnicki (były szef Ługańskiej Republiki Ludowej) przebywa obecnie w Rosji.

Rosyjska strona ani myśli o kolejnym spotkaniu na szczycie (Ukraina, Rosja, Niemcy, Francja). Dyplomacja uważa, że w obliczu śmierci Zacharczenki takie spotkanie byłoby ,,bluźnierstwem”.

Moskwa nie zrezygnowała z planów połączenia korytarzem tak zwanej donieckiej republiki z anektowanym Krymem

– mówi ,,Rz” Melnyk. Z kolei Aleksiej Podbieriozkin z rosyjskiego Centrum Badań Wojskowo-Politycznych uważa, że to USA dążą do wojny. Jego zdaniem, ofensywa Ukrainy może się źle skończyć.

Niech ukraińskie władze przypomną, czym się to skończyło w Osetii Południowej. Jeżeli do tego dojdzie, rosyjska armia dojdzie do Kijowa

– mówi cytowany przez gazetę.

więcej w ,,Rzeczpospolitej”

(13881)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

5 komentarzy

    • Ten twor powinien miec dwoch wlascicieli a potem zpowinno zrobic sie porzadek z tymi co tam mieszkaja.

  1. To fakt , tam gdzie jest wojna to jest sprawka USA . To Ameryka robi konflikty na całym świecie . Żandarm zbrodniczej demokracji i wyzysku innych narodów.

    • Naucz sie ze to nie Ameryka tylko rzad reprezentujacy to tak jak Polska sprzedala sie unii a przeciez to nie jest prawda za cala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.