Portal informacyjno-historyczny

Statek z ponad 600 imigrantami na pokładzie nie został przyjęty przez Włochy i Maltę. W końcu znalazło się państwo, które powiedziało ,,tak”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Losami statku ,,Aquarius” płynącego z Libii, na którym znajduje się ponad 600 uchodźców, żyje cały świat. Po tym, jak zgody na przyjęcie jednostki nie wyraziły zgody Włochy i Malta, Hiszpania zdecydowała się na zapewnienie imigrantom bezpiecznej przystani.

Na pokładzie znajduje się 629 osób. O zapewnienie im pomocy apelował ONZ, ale Malta i Włochy były głuche na prośby. Na statku znajduje się blisko 150 nieletnich, a także siedem kobiet w ciąży.

Prawo międzynarodowe nakazuje chronić ludzkie życie. Zapis ten występuje w wielu dokumentach międzynarodowych, np. w Karcie Narodów Zjednoczonych

– powiedziała minister obrony Hiszpanii Margarita Robles, która skrytykowała postawę innych krajów. Oficjalnej zgody udzielił premier kraju Pedro Sánchez.

Na pokładzie statku znajdują się osoby uratowane z sześciu różnych miejsc u wybrzeży Libii.

Jak inne kraje argumentowały swoją odmowę? Minister spraw wewnętrznych Włoch, Matteo Salvini, powiedział, że jego kraj został ,,wielkim obozem dla uchodźców”. Jest to zgodne z obietnicami wyborczymi jego partii, która na fali nastrojów antyimigranckich wygrała wybory.

Hiszpania zdecydowała się pomóc, ale jak podaje Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) sama ma problem z nielegalnymi imigrantami. W 1. kwartale do kraju dostało się 3345 takich osób (38 proc. więcej w porównaniu do podobnego okresu w 2017 r.).

źródło: Rzeczpospolita / TVP.info

(7140)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. No i tak będą się bawić w ciuciubabkę. Statki będą płynąć i zawsze znajdzie się miłosierny co je przyjmie. A trzeba było powiedzieć NIE ! Wtedy następne statki przestały by w ogóle wypływać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę