Portal informacyjno-historyczny

,,Służyła Sowietom w Polsce”. Macierewicz przypomina przeszłość posłanki PO. Co robiła w PRL-u [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Minister Macierewicz kłamie od 25 lat! (…) Wszystkie jego kłamstwa obserwuję! – mówiła z trybuny sejmowej posłanka Platformy Obywatelskiej Iwona Śledzińska-Katarasińska. Antoni Macierewicz odpowiedział jej, przypominając jej przeszłość.

Najpierw znalazł agentów, oskarżył prof. Chrzanowskiego – marszałka Sejmu. Potem tak uzdrowił służby wojskowe, że je zlikwidował. Potem rozproszył mgłę sztuczną, zrobił ze dwie bomby i wysadził samolot w powietrze, a teraz wysadza w powietrze…

Jak zareagował Macierewicz?

Ta lawina potwarzy spada na mnie od 1968 roku. Od tego roku, kiedy wasza koleżanka, jako dziennikarka służyła Sowietom w Polsce. I od tego roku, w którym na skutek takich właśnie dziennikarzy tysiące studentów i robotników poszło do więzienia. Od tego właśnie roku sypią się na mnie takie właśnie insynuacje i potwarze. Mógłbym powiedzieć, gdyby nie to, że powinien pan być posłem wolnego Sejmu, że przywykłem do takich ludzi

– mówiła.

Co dokładnie robiła Śledzińska-Katarasińska? Tak opisywał ją Antoni Krauze?

– Byłem świadkiem marca 1968 roku i pamiętam jedną z czołowych dziennikarek z tamtego czasu, właśnie panią Śledzińską-Katarasińską, która była prawdziwą propagandystką tego czasu – mówił reżyser. – Najpodlejsze rzeczy działy się w Łodzi.

– Byłem świadkiem marca 1968 roku, tej strasznej propagandy, która w Łodzi osiągnęła chyba jakieś apogeum. No i pamiętam jedną z czołowych dziennikarek z tamtego czasu, właśnie panią Śledzińską-Katarasińską. Była symbolem tamtych wydarzeń – mówił.

(14932)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę