Portal informacyjno-historyczny

Flickr (CC BY 2.0)

Antoni Macierewicz obejmie kluczową funkcję w państwie? ,,Wyjdą na jaw rzeczy, o których nie śnili nawet filozofowie z WSI”

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Media informują, że Antoni Macierewicz, do niedawna szef MON-u, może wkrótce objąć stanowisko szefa Najwyższej Izby Kontroli.

Macierewicz przejąłby stanowisko po Krzysztofie Kwiatkowskim, którego kadencja dobiega końca w sierpniu 2019 roku. Tymczasem aktualnie trwa proces, w którym jest on oskarżony o ustawianie konkursów. Niekorzystne zakończenie procesu Kwiatkowskiego może oznaczać wcześniejsze odwołanie.

O możliwości objęcia fotela szefa NIK przez Macierewicza mówi się od pewnego czasu. Teraz ,,Gazeta Wyborcza” donosi, że były szef MON otrzymał nieoficjalną zgodę prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na pełnienie funkcji.

Czym jest NIK?

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) to naczelny i niezależny organ kontroli państwowej z misją strażnika grosza publicznego. Od ponad 90 lat NIK ocenia funkcjonowanie państwa i gospodarowanie środkami publicznymi. Dla sprawnego funkcjonowania państwa niezbędne jest istnienie kompetentnego i niezależnego od władzy wykonawczej organu kontroli, stojącego na straży publicznych pieniędzy. W demokratycznym świecie funkcjonowanie takich instytucji uważa się za normę

– czytamy na stronie instytucji.

Możliwa nominacja Macierewicza wywołała szereg komentarzy w mediach społecznościowych:

Tymczasem Macierewicz wciąż jest mocno zaangażowany w wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej. We wtorek przyznał, że ,,pojawia się domniemanie sfałszowanie czarnych skrzynek”. Komentując na antenie artykuł ,,Gazety Polskiej” „Rosjanie podmienili czarne skrzynki tupolewa” mówił:

My znamy te protokoły i właśnie je bardzo usilnie analizujemy. Szkoda rzeczywiście, że tak długo pozostając w dyspozycji organów odpowiednich, nie wyciągnięto z nich wniosków. Dlatego mamy do czynienia z taką sytuacją, że 10 kwietnia w okolicach wczesnego popołudnia Rosjanie znaleźli jedną parę czarnych skrzynek, które określili, że nie były w żaden sposób zniszczone (…) i zapakowali w worki polietylenowe, a po sześciu godzinach znaleźli drugie czarne skrzynki, tym razem zupełnie zniszczone, i zapakowali je w kartony

(6311)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę