Portal informacyjno-historyczny

Za te słowa Duda chce pozwać Olejnik. Dziennikarka wytyka mu komunistyczną przeszłość. Ale podaje nieprawdę

w Wiadomości z Polski

Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

– Ciekawa jestem, jak się czuje Piotr Duda, który służył w ZOMO? Czy jego też obejmie ustawa dezubekizacyjna? – pytała Monika Olejnik lidera PO Grzegorza Schetynę w programie „Kropka nad i” w TVN. Duda grozi dziennikarce sądem.

W studiu rozmowa toczyła się na temat ustawy dezubekizacyjnej i rocznicy stanu wojennego. Schetyna mówił:

– To jest 13 grudnia – lekcja historii. To jest dzień, który trzeba uczcić pamięcią i obecnością i będziemy to robić w całym kraju (…) Wzywamy, żeby w całym kraju uczcić 13 grudnia, żeby nie zostawiać PiS-owi dnia pamięci i historii, żeby to nie było tak, że PiS ma monopol na czczenie 13 grudnia. W środowisku PO jest dużo więcej tych, którzy pamiętają i byli ofiarami stanu wojennego. Dlatego uważam, że nie można tego zostawić (… ) wypowiedzenie posłuszeństwa obywatelskiego to jest coś, co w kraju demokratycznym jest najważniejszą, najbardziej poważną bronią opozycji w stosunku do władzy (…)To nie jest tak, że my będziemy szturmować budynku rządowe. Chodzi o zademonstrowanie niezgody na politykę PiS

mówił. Olejnik odpowiadał retorycznym pytaniem.

– Ciekawa jestem, jak się czuje Piotr Duda, który służył w ZOMO? Czy jego też obejmie ustawa dezubekizacyjna?

Piotr Duda zareagował na Twitterze:

„Jeśli Monika Olejnik natychmiast nie przeprosi za wypowiedź z dzisiejszej »Kropki nad i« o ZOMO, będzie proces o zniesławienie. Ma czas do jutra”.

W przeszłości Dudę o służbę w ZOMO pomawiał Henryk Wujec. Powiedział, że ten służąc w ZOMO ochraniał telewizję.

„Był to z mojej strony błąd, gdyż nie pamiętałem, że służył Pan w komandosach, a nie w ZOMO (…). Za dyskredytowanie Pana tą wypowiedzią w opinii publicznej przepraszam”

– tłumaczył. Duda zaakceptował przeprosiny i sprawa została zamknięta. Czy na podobny gest będzie stać znaną dziennikarkę?

Na Twitterze wrze, internauci nie mogą uwierzyć, że oskarżenia o przeszłość komunistyczną padają z ust akurat Olejnik:

(1841)

Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie. Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Idź na górę