Śledzili m.in… polskie media i spodziewali się biedy, zacofania i rasizmu. Anglicy zaskoczeni tym, co naprawdę zobaczyli w Polsce (wideo)

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Para Anglików – Adam i Corinne odwiedziła Polskę i z internautami postanowili podzielić się swoim zaskoczeniem z wizyty w naszym kraju. To, co zobaczyli, odbiega od stereotypowego obrazu, którym często posługują się obcokrajowcy, czerpiący wiedzę z przekazów medialnych.

Nasze własne doświadczenia, były zupełnie inne niż serwowany nam przekaz

– powiedział Adam, a Corinne dodaje:

Bieda, zacofanie, rasizm, niebezpieczeństwo – nic z tych rzeczy, chyba byliśmy w innym kraju, a spędziliśmy tam trochę czasu. Jestem zachwycona Polską, jej kulturą i ludźmi, którzy tu żyją

Co ciekawe, Anglicy przyznają, że wiedzę o Polsce czerpali również z miejscowych mediów, których przekaz nijak się miał do zastanej rzeczywistości. Dodają, że swoje ,,pięć groszy” dorzucają także media brytyjskie, które przedstawiają Polskę w złym świetle w kontekście dużej liczby imigrantów.

Wszystko zweryfikowaliśmy na miejscu. Czuliśmy się jak w Disneylandzie, widzieliśmy bogate społeczeństwo, piękne zadbane miasta, szczęśliwych ludzi. Państwo tętni życiem – tu są wspaniałe restauracje, sklepy i jest w nich mnóstwo ludzi, co chyba jest najlepszym dowodem na to, że Polacy nie są biedni

– mówili, podkreślając swoje zauroczenie polską kuchnią. Co również ich zaskoczyło, to fakt, że nie brakuje restauracji dla wegetarian, ceny są przystępniejsze niż w Berlinie.

Polacy mają genialne piwo i wódkę, której nie można nie spróbować. Poza tym jest jeszcze prawdziwy cud natury – pierogi, one są po prostu zaj…ście dobre. Poza tym Polacy to mistrzowie ciast, europejscy mistrzowie wypieków, Francuzi i Belgowie, zwyczajnie się przy nich chowają

– wyliczali. Inny aspektem, na który zwrócili uwagę, to czystość.

o tak czystych podłogach, chodnikach, ulicach, czy koszach na śmieci na każdym kroku możemy tylko marzyć

– słyszymy na nagraniu. Wszystko to harmonizuje z zachowaniem ludzi, którzy wcale nie okazali się agresywni czy też nietolerancyjni.

Polska to ukryty klejnot, o tyle wspanialszy, że tu naprawdę nie trzeba mieć ze sobą wypchanego portfela żeby się dobrze bawić i odpocząć. Poza tym zachwyca połączenie nowoczesności i historii. I jeszcze jedno, wszystkie zarzuty o rasizm Polaków, można włożyć między bajki. Pod tym względem nie różnią się oni od innych nacji. To normalny, spokojny i tolerancyjny naród, a Polska to kraj, który warto odwiedzić

– to przekaz, który jest dużo cenniejszy niż koszmarnie drogie akcje promocyjne Polski za publiczne pieniądze.

źródło: Stefczyk.info

(10758)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.