fot. YouTube

Polski sąd nakazał wydanie 8-latki ojcu-Marokańczykowi. Reaguje poseł Piotr Liroy-Marzec, który interweniuje u ministra Ziobry

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Sprawa 8-latki, która decyzją polskiego sądu ma zostać przekazana ojcu – Marokańczykowi, mieszkającmu we Włoszech, oburzyła opinię publiczną. Sprawą zajął się poseł Piotr Liroy-Marzec, który zwrócił się do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Liroy skierował wniosek o wniesienie skargi nadzwyczajnej do Sądu Najwyższego. Pismo przytacza portal DoRzeczy.pl. Czytamy w nim m.in.:

Wydanie nieletniej obywatelki Rzeczypospolitej w ręce ojca nie zakończy się bowiem jej zamieszkaniem we Włoszech, lecz umożliwi wywiezienie do Maroka, gdzie zamieszkuje rodzina ojca. Spowoduje to całkowitą utratę przez państwo polskie jakiejkolwiek możliwości wypełnienia wobec tego dziecka obowiązków wynikających z konstytucji i ustaw. Z chwilą wywiezienia dziecka do Maroka nie będzie możliwe zapewnienie jego dobrobytu, edukacji, zdrowia, a nawet życia, i uzyskanie jakichkolwiek informacji o dalszych losach dziecka

Poseł ostrzega przed tym, że ,,matka dziewczynki straci jakąkolwiek możliwość opieki oraz kontaktu z córką”. To, że dziewczynka trafi obcego kulturowo kraju, ,,stoi w rażącej sprzeczności z zasadami sprawiedliwości i dobra dziecka”.

Poseł zareagował w związku z decyzją sądu okręgowego w Opolu, który prawomocnym wyrokiem nakazał wydanie Katarzynie N. jej córki ojcu – Marokańczykowi mieszkającemu we Włoszech. Polka uciekła do ojczyzny po tym gdy, jak twierdziła, jej partner zaczął stanowić zagrożenie dla niej i dzieci. Z kolei Mohamed S. uważa, że córka została uprowadzona.

źródło: Do Rzeczy

(10281)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.