Rozpoczął się Ramadan, czyli co robią muzułmanie, kiedy Allah nie patrzy. Tymczasem niemiecki minister ogłasza: Niemcy mogą uczyć się od muzułmanów tolerancji [WIDEO]

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

W sobotę rozpoczął się muzułmański Ramadan. Wyznawcy Allaha zobowiązani są do powstrzymywania się od jedzenia w trakcie dnia. Taki post to dla wielu zbyt duże wyrzeczenie…

W sieci pojawiło się nagranie, które pokazuje, że niektórzy muzułmanie nie zawsze dochowują postu…

Jednak większość żarliwie się modli. Również na ulicach miast. Tu jedno z miast we Francji, gdzie muzułmanie zajęli ulicę:

Nic dziwnego, dla muzułmanów to najważniejsze święto. Jak informuje niemiecki FAZ, Centralna Rada Muzułmanów w Niemczech poinformowała władze, że Ramadan ma równą rangę z Bożym Narodzeniem. Przedstawiciel Rady Aiman Mazyek zachęca również nie-muzułmanów do udziału w obchodach.

Świetnie współgra to z wypowiedzią ministra finansów Niemiec Wolfganga Schaeuble, który twierdzi, że Niemcy mogą uczyć się od muzułmanów gościnności i tolerancji.

Powiedziałem, że islam jest częścią Niemiec, co jest zwykłym opisaniem faktów, nie można tego kwestionować

– mówił w rozmowie z niemieckim publicznym radiem.

Islam zawiera wiele humanistycznych wartości. Mam na myśli gościnność i tym podobne (wartości), a także tolerancję. Uważam, że przez stulecia Żydzi cierpieli mniej w krajach islamskich niż w chrześcijańskich

– dodał.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May z kolei nazwała Ramadan „festiwalem pokoju” i okazją do zbliżenia się do muzułmanów na całym świecie.

Ramadan promuje silne poczucie ducha wspólnoty, odzwierciedlone w sposobie, w jaki meczety otwierają swoje drzwi i witają wszystkich ludzi, którzy nie mają udziału w posiłku Iftar – czego doświadczyłem w moim własnym okręgu wyborczym w Maidenhead. Jest to ważna szansa, aby ludzie ze wszystkich dziedzin życia spotykają się ze sobą, dyskutują i dzielą się doświadczeniami ze swoimi sąsiadami oraz wspierają przyjaźń

– mówiła May. Tymczasem ISIS wezwało do ataków na całym świecie. Czy zatem Ramadan będzie rzeczywiście festiwalem pokoju, o którym mówią politycy, czas pokaże.

(24482)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. Wszyscy, któzy widzieli, wiedzą jak oni poszczą – zwykle właśnie dotrzymują (wbrew tu przedstawianym sugestiom) postu a po zmroku się zwyczajnie obżerają (tego się inaczej nazwać nie da) – jedzą dwa razy więcej niż by jedli normalnie. Zaczynają po zmroku i kończą po północy. Nie ma w tym nic dziwnego – nie jedzą przecież przez cały dzień. Potem oczywiście mają z tym problemy – jak to po przejedzeniu ale przecież jest „post” – największe święto a w święta się świętuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.