Imam Manchesteru ostrzega przed problemem skrajnej prawicy w Europie i apeluje do Polaków: ,,nie macie się czego obawiać w Islamie”

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Irfan Chishti, przywódca islamskiej wspólnoty w Manchesterze, udzielił wywiadu portalowi Fakt24.pl. Wygłosił kilka tez, które mogą budzić kontrowersje.

Imam mówi o wielkim smutku, który zapanował w Manchesterze po zamachu. Pytany o reakcje w stosunku do muzułmanów mówi, że słyszał o atakach na wyznawców Allaha.

– Kobieta została obrzucona jakąś substancją, a dziecko było źle traktowane w szkole

– wylicza i dodaje, że liczy się z tym, że ataków odwetowych będzie więcej. Zaznacza, że walka z radykalizmem religijnym nie jest tylko i wyłącznie problemem muzułmanów. Dodaje również, że Brexit nasilił ksenofobiczne nastroje także wobec polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii. Ma nadzieję, że brytyjski rząd nie zmieni polityki migracyjnej pod wpływem zamachu w Manchesterze.

Zmiana pod wpływem emocji byłaby niemądra

– podsumowuje i zaznacza:

– Cieszę się, że rozmawiam z polskimi mediami, ponieważ wiem, że nasila się problem skrajnej prawicy w całej Europie. Te dwie frakcje: skrajnej prawicy i ekstremistów islamskich kierują się chęcią dzielenia społeczeństwa

– mówi. On sam i jego środowisko, jak podkreśla, chce dialogu, by ,,pozbyć się strachu”.

– Jednym z terminów, jakim się posługują skrajnej prawicy, jest ,,islamizacja Europy”. Chciałbym się zwrócić do odbiorców, jeśli mogę, nie mam pewności, kim są, ale na pewno są bardzo różnorodni. Chcę im tylko powiedzieć: nie macie się czego obawiać w Islamie. Ludzie boją się islamu przez akty terroru. Ekstremistom przypina się łatkę muzułmanów, oni sami też się określają jako muzułmanie. Ale trzeba odróżnić muzułmanów od tych, którzy noszą muzułmańskie imiona i wyglądają jak muzułmanie, ale tak naprawdę nie praktykują czegokolwiek z nauczania Islamu

– tłumaczy.

źródło: Fakt 24

(9754)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.