Portal informacyjno-historyczny

Robert Biedroń prześmiewczo skomentował Polskę i Polaków. Wywołał burzę w komentarzach [FOTO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Robert Biedroń postanowił zakpić ze sposobu, w jaki Polacy spędzają wakacje i jednocześnie odnieść to do szerszego kontekstu politycznego. – „Polska …. Własny, ogrodzony od świata grajdołek… Duma… Wakacje… Bóg, Honor, Ojczyzna…. Wakacje” – napisał na profilu Facebook, zamieszczając wymowny rysunek.

W poprzednich latach media lewicowo-liberalne publikowały wiele artykułów, wyszydzających słynne parawany. Tzw. parawaning ma potwierdzać tezę, że Polak jest zamknięty na innych, do tego dochodzi kontekst polityczny i rzekome wyprowadzanie Polski przez obecny rząd z Europy oraz brak chęci współpracy z krajami Starej Unii.

Do tego hasło Bóg, Honor, Ojczyzna które w ustach Biedronia nie brzmią zbyt autentycznie (sam był zatrzymany za udział w nielegalnym proteście przeciwko Marszowi Niepodległości, na którym te hasła rozbrzmiewały).

Biedroń chciał wywołać dyskusję i to się udało. Dwa najpopularniejsze komentarze miały jakże skrajny wydźwięk:

Jedno w tym obrazku się nie zgadza. Na wakacje Polak – katolik – patriota, psa wyrzuca w lesie albo zabija łopatą

– napisała jedna z fanek polityka.

Z kolei inny komentarz był napisany w innym tonie:

Tak! Własny! Odgrodzony od najgłupszych decyzji UE. Tak, Duma! Dość klękania i podlizywania się przed Niemcami. Tak! Bóg, Honor i Ojczyzna! Wreszcie ciepło i wakacje, wspaniały jest nasz kraj 🙂 A to że ktoś taki jak Pan może zostać prezydentem polskiego miasta dowodzi, że NIKOGO NIE OBCHODZĄ Pana preferencje seksualne i żyjemy w wolnym kraju bez uprzedzeń

– pisała czytelniczka.

Dużo negatywnych komentarzy było tonowanych takimi wypowiedziami:

Wiecie co? Żal mi, że większość z Was ma takie zdanie o własnych rodakach i własnym kraju. Totalny brak szacunku dla wszystkich i wszystkiego. Mamy wspaniały kraj i wspaniałych ludzi, ale przecież zamiast to docenić, lepiej krakać, jak już się weszło między wrony. To przecież „takie Polskie”. Wstydźcie się i wobec powyższego polecam jednak emigracje.

Po raz kolejny okazuje się, że budowanie negatywnego wizerunku drugiej strony sporu politycznego jest najlepszym sposobem na promocję – post prezydenta Słupska zyskał 16 tys. polubień i blisko 2,5 tysiąca udostępnień…

(3292)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę