fot. Twitter / screen YouTube

Reżyser, znany w Polsce z ,,Klątwy”, teraz wystawił swoją sztukę w Czechach. Czesi okazali się jeszcze mniej tolerancyjni niż Polacy. Na scenę wkroczyła organizacja 3-krotnego mistrza w kick-boxingu (wideo)

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Spektakl „Nasza przemoc i wasza przemoc”, który został wystawiony w miniony weekend w Brnie, musiał zostać przerwany. Publiczność była zdegustowana tym, co zaserwował im znany za sprawą ,,Klątwy” reżyser Oliver Frljić.

Sztuka Chorwata była wystawiana także w Polsce i już w 2016 roku wzbudzała kontrowersje. Mimo że Czesi uchodzą za naród dużo mniej religijny niż Polacy, byli również zdegustowani tym, co zobaczyli. Podczas przedstawienia wtargnęli na scenę – zrobiła to grupa 30 osób z organizacji Przyzwoici Ludzie. Na scenie utworzyli łańcuch i uniemożliwili aktorom kontynuowanie spektaklu. Publiczność skandowała, żeby poszli do domu.

Szef ruchu Zdenek Pernica, trzykrotny mistrz w kick-boxingu, kierujący agencją ochrony, a jednocześnie lider ruchu, komentował, że decyzję o wejściu na scenę podjęto po tym, co zobaczono, czyli ,,bałagan i perwersję”. Opuścili scenę dopiero po negocjacjach z policją, a spektakl był kontynuowany.

Jednak mimo że wyszli z teatru, wciąż wśród publiczności znajdowali się aktywiści chrześcijańscy, którzy głośno się modlili, krzyczeli także ,,nie obrażajcie Chrystusa”. Ochrona wyprowadziła z teatru dalsze 15 osób.

Największe negatywne emocje wywołała scena, gdy muzułmanka jest gwałcona przez postać podobną do Jezusa Chrystusa. W rozmowie z ,,Gazetą Wyborczą” reżyser mówi, że ,,Europa zapada coraz głębiej w ideologiczną ciemność”, komentując protesty podczas swojego spektaklu w reakcji na takie obrazki.

Z kolei przedstawicielka grupy chrześcijańskich działaczy Iva Spytkova mówiła:

Musimy się nauczyć walczyć za naszą wiarę i naszego Boga, bo jeżeli ktoś w ten sposób go obraża i pokazuje, że nasz Bóg kogoś gwałci, to jest to bluźnierstwo najwyższej miary

(9557)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. BRAWO CZESI!!! NIE BĘDZIE WAM ZYDOWSKI PSEUDO REZYSER POLSKOJĘZYCZNY ZALEDWIE PLUŁ W TWARZ!! NIE BĘDZIE JAKAS DEBILKA MOLESTOWAŁA FIGURY JANA PAWŁA II ŚWIĘTEGO!!! BRAWO CZESI!! A GOŁODUPCY Z WYWALONYMI GENITALIAMI NIE BĘDĄ WAM NIMI PO OCZACH ŚWIECIC BO TEATR TO NIE BURDEL JAK ZROBIONO TO W WARSZAWIE GDZIE NIEJAKI, NOSZĄCY PRZY KAZDEJ OKAZJI JARMUŁKĘ, GLIŃSKI Z NASZYCH PODATKOW BAAARDZO SOWICIE WSPOMAGA TYCH GOŁODUPCÓW ZE SCENY!!! GLINSKI SŁYNIE Z ROZDAWNICTWA BEZ OPAMIETANIA, NASZYCH POLAKOW PIENIĘDZY!!! KOLEJNE 300 MILIONOÓW WYDAŁ NA BUDOWĘ KOLEJNEGO CZWARTEGO CZY WIĘCEJ JUŻ MUZEUM ZYDOWSKIEGO PODCZAS GDY POLSKA W POLSCE NIE MA ANI JEDNEGO MUZEUM HISTORII POLSKI!!!! OTO MINISTER Z DOBREJ ZMIANY!!! NIGDY, PRZENIGDY NIE ZAGŁOSUJĘ JUZ NA PiS ANI TEZ NA DUDĘ!!! ALE CZEGO SIE SPODZIEWAC PO FACECIE, KTÓRY DZIECI PŁODZI W WIEKU 64 LAT!! NIEODPOWIEDZIALNY W KAZDYM WYMIARZE!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.