Putin oburzył chrześcijan na całym świecie. Jego słowa znajdują odbicie w rzeczywistości: Rosjanie modlą się do… komunistycznych zbrodniarzy [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Władimir Putin stara się przedstawić Rosję jako przeciwwagę dla upadającego Zachodu. To właśnie nasz wschodni sąsiad bywa prezentowany w prokremlowkich mediach jako obrońca chrześcijaństwa. Jak się to ma do rzeczywistości?

Media obiegła wypowiedź Putina udzielona na potrzeby filmu dokumentalnego emitowanego w telewizji Rossija 1. Powiedział tam, że ideologia, którą kultywowano w Związku Sowieckim, była ,,bardzo bliska chrześcijaństwu”.

Być może zamierzam powiedzieć coś, co niektórym ludziom się nie spodoba, ale powiem, co myślę. Po pierwsze, wiara zawsze nam towarzyszyła. Wzmocniła się, gdy sprawy były trudne dla naszego kraju. Były ciężkie, bogobojne lata, kiedy duchowni byli niszczeni, a kościoły zostały zrujnowane. Ale w tym samym czasie stworzono nową religię. Ideologia komunistyczna jest bardzo podobna do chrześcijaństwa

– podkrelał, dodając, że Lenina złożono w mauzoleum.

Czym różni się to od relikwii świętych prawosławnych?

– pytał retorycznie.

– Wolność, równość i braterstwo – to jego zdaniem łączy chrześcijaństwo z komunizmem (to hasła krwawej Rewolucji Francuskiej wymierzonej m.in. w Kościół Katolicki – red.]

A jak to wygląda w praktyce? Komunistyczni mordercy są czczeni niczym święci…

źródło: własne / Rp.pl

(1632)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

3 komentarze

  1. Porównanie podtrzymywanego kosztem setek tys. dolarów truchła Lenina do relikwi świętych świadczy albo o braku podstawowego choćby rozeznania, albo o zagubieniu. Już nie „smieszno”, pozostało „straszno”.

  2. Wiem tylko jedno, to co powiedzial pol roku temu ks.Natanek:
    ,,Wladimir Putin jest chrzescijaninem naprawde. W sprawie zawierzenia Rosji Matce Bozej, byl z wizyta w Watykanie 2 razy bezskutecznie. Dopiero, gdy wybuchla wojna, przerazony tym papiez/pastor (jak sam nakazal od lutego 2020 siebie nazywac) Franciszek Bongiorno, dokonal szybkiego zawierzenia, zeby sie nie okazalo, gdy to sie wyda, ze to wina jego.Zawierzenia balwochwalczego,pelnego bluznierstw, poniewaz nie tylko nie zawierzyl MATCE BOZEJ, tylko matce ziemi Pacha mamie, ktora nazwal sobie niebieska. Do tego powerzyl caly kosciol, nie Jezusowi Chrystusowi, tory jest Panem Pokoju – ani razu nie wymianiajac Jego imie, tylko ksieciu tego swiata,ktorym jest sam szatan o czym kazdy chrzescijanin powienien wiedziec z Biblii, zanim sie zachwyci. Teraz probuje nadrobic, coz … za pozno”
    i kupil flage Rosyjska.
    Dodal, ze gdyby zaczela sie okupacja rosyjska z pewnoscia nie bedzie miec z nia tyle problemow tak jak mial przez caly lata z flaga Polska bez niej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.