Przymykali oczy na mordowanie chrześcijan przez islamistów. Ale wystarczyły te słowa, by media głównego nurtu zaatakowały imama

w Wiadomości ze świata


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Te słowa oburzyły cały świat. O sprawie informują największe światowe media. Wcześniej zazwyczaj milczały, kiedy mowa było o mordowaniu chrześcijan. Natomiast burzę wywołały słowa imama Mundhira Abdallaha, który w meczecie w Kopenhadze wygłosił kazanie, przypominające wiernym o obowiązku zabijania Żydów.

Dzień Sądu nie nadejdzie, jeśli muzułmanie nie zabiją Żydów

– padło podczas kazania imama Mundhira Abdallaha. Islamski duchowny cytował fragment hadisu (opowieść przytaczająca wypowiedź proroka Mahometa, jego czyn lub milczącą aprobatę) i zapowiedział powstanie kalifatu, który będzie prowadził dżihad, by oczyścić Jerozolimę ,,brudu syjonistów”.

Na wygłoszone pod koniec marca kazanie, które ujawniono jednak dopiero w maju, momentalnie zareagowała żydowska gmina w Kopenhadze, przedstawiając wypowiedź, jako groźby pozbawienia życia. Do sprawy odniosła się też duńska minister ds. imigracji i integracji.

To niedemokratyczne i okropne. Pokazuje też, dlaczego musimy prowadzić zdecydowaną i konsekwentną politykę. Nie możemy i nie powinniśmy tego akceptować

– napisała na Facebooku Inger Stojberg.

Informację podały największe media światowe. Tymczasem jak pisze Raymond Ibrahim, oficjalne media mają długą historię zaciemniania faktów o prześladowaniu chrześcijan przez muzułmanów.

Jeśli w ogóle informują o jakimś wydarzeniu, co jest rzadkością, to nawet podając nagie fakty robią to po stworzeniu aury relatywizmu moralnego, który minimalizuje rolę muzułmanów. […] oficjalne media podają fakty dotyczące prześladowania chrześcijan wyjątkowo oszczędnie, natomiast jednocześnie wykorzystują cały arsenał gier znaczeniowych, słów kluczowych i dogodnych pominięć, które służą chronieniu ich tradycyjnej narracji: muzułmańska przemoc nie jest produktem islamskiej indoktrynacji i nietolerancji (cytat za Euroislam.pl)

 

(3297)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

  1. ci co lansuja teorie wspolczesnego rasizmu raczej do bialej nacji sie nie zaliczja a kim sa wszyscy wiemy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.