Portal informacyjno-historyczny

Przy nim Kijowski to niewiniątko. Na czele protestu ,,antyfaszystów” stał człowiek, który przed sądem udawał wariata, aby uniknąć odpowiedzialności. Bez skutku: został wyśmiany przez sędziego i skazany [WIDEO]

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych to lewacka organizacja, która wszędzie tropi osoby, które dopuściły się ,,mowy nienawiści”. Tymczasem w jej szeregach jest osoba, skazana na cztery lata więzienia – Rafał Gaweł.

Gaweł tropi ,,faszystów”, tymczasem sąd uznał, że to on łamie prawo. I to bynajmniej nie z powodu wydumanej mowy nienawiści. W lipcu ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Białymstoku skazał go na cztery lata więzienia. Postawiono mu osiem zarzutów. Dotyczą oszustw, które miał popełnić w latach 2010-2012, m.in. oszustwo na szkodę banku, pięć kolejnych na szkodę prywatnych przedsiębiorców, którym oskarżony miał nie zapłacić za odebrane towary.

Gaweł został oskarżony także o udaremnienia egzekucji wierzytelności na kwotę ponad 20 tys. złotych.

Później doszło jeszcze sześć zarzutów związanych z działalnością na szkodę różnych podmiotów – firm i fundacji.

Łączna kwota w związku ze wszystkimi zarzutami to 700 tys. złotych! Nie przeszkadza to Gawłowi szerzyć nieprawdziwych informacji, jakoby jego kłopoty z wymiarem sprawiedliwości miały związek z jego tropieniem ,,faszystów”.

Jednak nie zawsze pojawia się na rozprawach apelacyjnych, co sprawia, że nie trafił do więzienia i może brylować na czele protestu ,,antyfaszystów”, którzy w nielegalny sposób próbowali zablokować marsz ONR-u, a na który zgodę wydało miasto Warszawa. Nawiasem mówiąc, prezydentem Warszawy jest Hanna Gronkiewicz-Waltz. Rewolucyjna czujność Ośrodka na chwilę została uśpiona, więc przypominamy: jeśli ktoś zezwala ,,faszystom” maszerować, może trzeba się także nim zająć?

Jednocześnie, jak wynika z poniższego nagrania, Gaweł próbuje udawać wariata przed sądem, licząc zapewne na złagodzenie kary. Sędzia wyśmiewa te próby, choć naszym zdaniem, biorąc pod uwagę, działalność Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, w tym jednym przypadku Gaweł może mieć trochę racji.

(5940)


Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę