Portal informacyjno-historyczny

Przewodniczący Ligi Muzułmańskiej alarmuje o sytuacji w Polsce. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał

w Wiadomości z Polski


Zachęcamy do obserwowania strony na Twitterze

Imam Youssef Chadid, przewodniczący Ligi Muzułmańskiej, przyznał, że dostaje groźby, a problem muzułmanów w Polsce jet lekceważony. Jego wypowiedź spotkała się z ostrą reakcją.

Otrzymałem osobiste pogróżki, groźby śmierci, chcą zabijać moje dzieci, gwałcić moje córki. Różni imamowie w Polsce też otrzymują groźby

– przyznał cytowany przez Polsat News. Dodał, że ,,dzisiaj islamofobia i rasizm bardzo rosną w Polsce”. O ataku na Ośrodek Kultury Muzułmańskiej w Warszawie powiedział, że ,,to jest atak na tle rasistowskim i islamofobicznym”.

Apelowaliśmy wiele razy do rządu, pisaliśmy do pani premier, pana prezydenta, kancelarii Sejmu, ale jest taki odzew, że przesadzamy, że nie jesteśmy atakowani, że nie jest to poważny problem

– przyznaje.

W mediach społecznościowych jego wypowiedź spotkała się z wieloma komentarzami. Pisarz Jacek Piekara przypomniał, czym jest Liga Muzułmańska, którą imam reprezentuje.

Rafał Ziemkiewicz dodawał:

Jakiś czas temu serwis Euroislam.pl punktował, czym jest Liga Muzułmańska:

1. Liga Muzułmańska należy do FIOE (Federation of Islamic Organizations in Europe), czyli parasolowej organizacji radykalnego Bractwa Muzułmańskiego.

2. Stowarzyszenie Studentów Muzułmańskich, powiązane środowiskowo z Ligą Muzułmańską, wydaje pisma fundamentalistów islamskich.

3. Były szef Ligi Muzułmańskiej Samir Ismail współpracował z zachodnimi radykałami i działał w organizacjach promujących światopogląd charakterystyczny dla islamskiego fundamentalizmu

[…] 5. Warszawski meczet sfinansowany został przez sponsora z Arabii Saudyjskiej, jest więc niemożliwe, żeby nie miał związków z wahabizmem.

[…] 7. Liga Muzułmańska zaprasza do Polski islamskich fundamentalistów. Mowa tu m.in. o zjeździe w Puławach w 2013 roku.

8. Były szef Ligi Muzułmańskiej jest autorem pracy „Komentarz czterdziestu hadisów Nałałija”. Na stronie tytułowej czytamy, że książka ta jest prezentem od Ministerstwa Spraw Islamu Departamentu Spraw Islamskich Państwa Katar. Wydana została w 1999 roku. Ali Abi Issa wypowiedział się w niej po stronie kary śmierci za apostazję oraz potwierdził polityczny charakter islamu.

(11877)

Chcesz podzielić się z Czytelnikami portalu swoim tekstem? Wyślij go nam lub dowiedz się, jak założyć bloga na stronie.
Kontakt: niezlomni.com(at)gmail.com. W sierpniu czytało nas blisko milion osób!
Dołącz, porozmawiaj, wyraź swoją opinię. Grupa sympatyków strony Niezlomni.com

Redakcja serwisu Niezłomni.com nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Jednocześnie informujemy, że komentarze wulgarne oraz wyrażające groźby będą usuwane.
Ładowanie komentarzy Facebooka ...

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Korzystając z formularza, zgadzam się z polityką prywatności portalu

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Idź na górę